خزر شهر
گزارش خطا

خزر شهر

خزر شهر مازندارن

 

این شهرک ساحلی در کیلومتر ۶ جاده بابلسر به فریدون‌کنار قرار دارد. خزرشهر جزء اولین شهرکهایی است که در حاشیه دریای خزر پس از شهرک دریاکنار پیش از انقلاب ساخته شده است و شامل دو بخش خزر شهر جنوبی و خزر شهر شمالی میباشد که خزر شهر جنوبی دقیقا روبروی خزر شهر شمالی در آن سوی جاده مابین بابلسر و فریدونکنار قرار دارد.

در دهه چل شمسی با افتتاح جاده هراز و کوتاه شدن مسیر دسترسی استان مازندران به تهران، شهرک دریا کنار تاسیس شد. و به خاطر استقبال مردم، فکر ساخت شهرک جدید در کنار همان شهرک به ذهن مشاورین اشرف پهلوی بوجود آمد و اولین قدم ها برای تعیین مکان مناسب با همان مشخصات دریاکنار برداشته شد و شهرکی به نام شهرک خزرشهر در ضلع شمالی جاده نامگذاری شد و از سال ۱۳۴۲ کلنگ شهرک و پیاده کردن نقشه آن و تفکیک قطعات اجرا گردید.

 

خزر شهر مازندارن (۴)

 

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بعضی ویلاهای رژیم سابق مصادره گردید. مردم عادی جامعه به داخل خزرشهر نفوذ کردند. در ضلع شمال غربی با احداث خانه های کوچک به افراد زیادی که بعضی از آنها صلاحیت آمد و رفت در خزرشهر را نداشتند باعث شد که غیر از ورود آنها امنیت شهرک بشدت تحت تاثیر قرار گیرد و سرقت های زیاد با ورود افراد متفرقه افزایش یافت که از سال ۷۴ الی ۷۶ با همت مسئولین محترم شرکت عمران و مسکن شمال به این غائله خاتمه داده شد و منازل مذکور تخریب و ویلا سازی شد . اکنون مشکل خزرشهر تصاحب مقدار زیادی از ساحل و زمین های اطراف آن است که با وجود فعالیت های زیادی توسط هیئت مدیره های مختلف تا این زمان بجائی نرسیده است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.3 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی