جنگل مرس سی
گزارش خطا

جنگل مرس سی

  • به روز رسانی : ۱۶/۷/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 2,643
  • ایران Iran - استان مازندران - سوادکوه
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده فیروزکوه به قائمشهر، جاده لمرز، خروجی روستای سنگده

جاهای دیدنی مازندران: جنگل مرس سی

 

جنگل مرس سی یا جنگل راش در روستای سنگده در دامنه جنگلی قله خرونرو از توابع سوادکوه در استان مازندران قرار دارد و یکی از زیباترین و ارزشمندین مناطق جنگلی ایران می باشد.

این جنگل با انبوهی از درختان کهن و با قدمت افرا ، سردار ، توسکا و راش پوشیده شده است. البته درخت راش که در مناطق کم ارتفاع شمال کشور کم یاب است ، پوشش اصلی این جنگل را تشکیل میدهد.

 

%d8%ac%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%db%8c%d8%af%d9%86%db%8c-%d9%85%d8%a7%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ac%d9%86%da%af%d9%84-%d9%85%d8%b1%d8%b3-%d8%b3%db%8c-1

 

برای رفتن به این جنگل زیبا و سرسبز باید از میان درختان انبوه و سر به فلک کشیده و جاده های جنگلی بی نظیر عبور کنید . در این منطقه پیاده روی در طبیعت بسیار لذت بخش است ، گوش دادن به صدای آبشار و طبیعت و استشمام هوای پاک خستگی کار و سفر را از بدن تان به در خواهد کرد .

برای رسیدن به جنگل راش یا جنگل مرسی سی در دل جنگل آنقدر ارتفاع می گیرید که جنگل را پشت سر گذاشته و به کوهستان و صخره های سر به فلک کشیده ای می رسید. ارتفاع مقصد پیاده روی که چشمه ای زیبا و یک گوسفندسرا است ۲۳۰۰ متر می باشد. از آن نقطه چشم انداز بسیار زیبایی از جنگل های سوادکوه در پیش رو وجود دارد که بسیار چشم نواز و برای عکاسی مناسب است.

نکته: از انتهای فروردین تا آخر پاییز می توان به جنگل راش سفر کرد، اما در زمستان کار کمی مشکل می شود و داشتن تجهیزات و امکانات مناسبی برای برف پیمایی لازم است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.8 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی