جنگل سه هزار
گزارش خطا

جنگل سه هزار

جاهای دیدنی مازندران: جنگل سه هزار

 

همانطور که از نام این منطقه گردشگری پیداست شامل جنگلهای زیبا و حیرت انگیز میشود. این منطقه در شهرستان تنکابن قرار دارد. این مجموعه جنگل‌ها با چشم اندازهای بدیع، چمنزارهای وسیع، جنگل‌های مرتفع و انبوه، رودخانه ای پر آب و خروشان، کلکسیونی از زیبایی های طبیعی است که طبیعت دوستان بسیاری را، در طول سال به سمت خود می کشاند.

 

جاهای دیدنی مازندران جنگل سه هزار (۲)

 

تکمیل کننده این زیبایی ها چشمه آب معدنی شلف است که اکسیری شفا بخش برای بیماری های کلیوی، سوء هاضمه و نقرس، امراض جلدی و درد‌های رماتیسم است. اطراف آب معدنی شلف، مناظر زیبای طبیعی وجود دارد که جلوه خاصی به این چشمه ی زیبا بخشیده است. در دره ی زیبای سه هزار آثارى از زندگى انسانها در گذشته‌ هاى دور بر جاى مانده است. لازم به ذکر است این منطقه دارای رودخانه ی زیبایی است که در قدیم به نام هراز شناخته شده بوده است. این رود پس از عبور از مسیر کوهستان به سوی دریای خزر جریان داشته و ضمن شُرب ساختن جلگه‌ های حاصلخیز تنکابن در شمال شهر ساحلی شهسوار، به دریای خزر سرازیر میشود.

نکته ای که برای مسافران قابل ذکر است این است که در فصول زمستان و پاییز جاده منتهی به این دره اکثراً به علت برف و یخبندان مسدود است و قبل از شروع سفر باید از باز بودن محورهای مواصلاتی منطقه اطمینان حاصل کنید.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی