جنت رودبار
گزارش خطا

جنت رودبار

  • به روز رسانی : ۲۹/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,653
  • ایران Iran - استان مازندران - رامسر
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده رامسر به تنکابن، قبل از چالکرود، خروجی جاده جنت رودبار

جاهای دیدنی مازندران: جنت رودبار

 

جنت رودبار یکی از مهم ترین مناطق گردشگری رامسر در استان مازندران محسوب می شود که دهستانی بسیار زیبا و شگفت انگیز از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر می باشد.

آن منطقه دارای آبشارهای بسیار زیبایی می باشد که می توان آبشار ریش بزار، آبشار هیسیان، آبشار خشکا، آبشار چاردر، آبشار آزارک، آبشار حسینیه و آبشار سیاسرت از این نمونه ها بر شمرد.

این منطقه نیز دارای رودخانه ایی زیبا به نام چالکرود با طول ۴۰ کیلومتر را دارا می باشد که از دامنه شرقی کوه سماسوس سرچشمه می گیرد و و پس از گذر از کوه ها، جنگل ها و دره ها و پس از مخلوط شدن با رودخانه های لاک تراشان، ارمو و جالیسان به دریای خزر ختم می شود.

 

جاهای دیدنی مازندران جنت رودبار (۵)

 

از ییلاق های این منطقه می توان به اکراسر، نمکدره، چاک، ایزکی، چرته و جیرود اشاره کرد که از مناطق بسیار زیبا و بکر با آب و هوای دلنشین هستند. این مناطق در فصل های بهار و تابستان میزبان تعداد کثیری از علاقه مندان و گردشگران از داخل و خارج کشور می باشد.

۲۵۰ هکتار از اراضی شهرستان رامسر به عنوان عروس شهرهای ایران زمین به کشت گل گاو زبان اختصاص دارد که بیشتر آن در روستای جنت رودبار تولید می شود و اهالی روستای جنت رودبار برای سهم داشتن در اقتصاد مقاومتی دو سالی است که تولید گل گاو زبان را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده اند و از این رو هر سال جشنواره ای را در این زمینه برپا می کنند.

 

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 5.0 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی