جزیره کبودان یا قویون داغی
گزارش خطا

جزیره کبودان یا قویون داغی

جزیره کبودان یا قویون داغی

 

جزیره کبودان بزرگترین جزیره در دریاچه ارومیه میباشد و جزو مناطق حفاظت شده محسوب میشود. در دریاچه ارومیه فقط جزیره کبودان از نعمت آب شیرین بهره مند است و به همین خاطر گونه های مختلف حیوانی در این جزیره زیست میکنند و از ۲ چشمه که در جنوب جزیره قرار دارد جهت نوشیدن آب استفده میکنند. وسعت جزیره ۳۱۷۵ هکتار میباشد.

در شمال این جزیره جزیره آرزو در فاصله یک کیلومتری و جزیره اشک در جنوب غرب این جزره و در فاصله ۷ کیلومتری واقع شده اند.

نوع ساحل کبودان، سنگی و ماسه‌ای است و برای شنا و ورزش‌های آبی امکانات مناسبی دارد.

جزیره کبودان یا قویون داغی (۲)

در جزیره کبودان هزاران حیوان از انواع مختلف زیست می‌کنند که عمده‌ترین آن‌ها قوچ و میش می‌باشد. تعداد این حیوانات در حدود ۳۵۰۰ رأس است و اخیراً از سوی سازمان محیط زیست جهت تعادل لازم حیات وحش تعدادی پلنگ نر و ماده به جمع حیوانات آن اضافه شده است. همچنین جزیره کبودان (قویون داغی) زیستگاه قوچ و میش ارمنی و گوزن زرد ایرانی است. این گوزن یکی از نادرترین گونه های گوزن جهان است.

هر قسمت جزیره زیبایی دلپذیری دارد. وجود پرندگان بزرگی چون عقاب طلایی و لاشخور مصری نیز حالت خاصی به آن داده است. از دیگر پرندگان این جزیره می توان به مرغ کفل سفید، مرغ سنگ، پری شاهرخ، سبزه قبا، کاکایی، هدهد، کبک و پرندگان آبزی چون فلامینگو، آنقوت نوک قرمز و بعضی از انواع مرغابی اشاره کرد.
فلامینگوها، گوشه شمال غربی جزیره، آب های میان قویون داغی و جزایر آرزو و اسپیر را انتخاب کرده اند که منطقه نسبتا آرامی است؛

 

سایر جاذبه های گردشگری ارومیه :

دهکده ساحلی چی چست

پیست اسکی خوشاکو

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 2.3 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

هیچ مکان نزدیکی به این مکان وجود ندارد.

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی