جزیره شیدور
گزارش خطا

جزیره شیدور

جاهای دیدنی هرمزگان: جزیره شیدور

 

جزیره شیدور (ماران) با مساحت حدود ۴ کیلومتر مربع در پنج کیلومتری جنوب شرقی جزیره لاوان واقع شده و از کوچک ترین جزایر ایرانی واقع در خلیج فارس به حساب می آید به صورتی که در بلندترین نقطه جزیره آب های اطراف جزیره و کل جزیره به راحتی قابل مشاهده است. شکل جزیره شیدور ذوزنقه مانند است و از زیباترین جزیره های مرجانی خلیج فارس می باشد که دارای غروب دریایی است. همچنین چهار گونه پرستوی دریایی در این جزیره زندگی و تولید مثل می‌کنند.

 

جاهای دیدنی هرمزگان جزیره شیدور (۴)

 

گیاهان شور و پسند و مقاوم در مقابل کم آبی پوشش گیاهی جزیره را تشکیل می دهند که به صورت پراکنده وجود دارد و اغلب پوشش آن نیز به صورت بوته ای است و درخت مسواک نیز در برخی مناطق آن دیده می شود. به دلیل وجود مارهای سیاه رنگ این جزیره به جزیره ماران نیز معروف است و همچنین محل تخم گذاری لاک پشت های دریایی نیز می باشد. و با این که این جزیره از مساحت بسیار کمی برخوردار است با اهمیت‌ترین و با ارزش‌ترین زیستگاه‌های پرندگان و لاک پشتهای دریایی در خلیج فارس و دریای عمان را در خود جای داده است.

همچنین جزیره ماران در مسیر مهاجرت پرندگان قرار دارد و سواحل آن زیستگاه مناسبی برای پرندگانی چون پرستوی دریایی و عقاب ماهیگیر می‌باشد. پرنده حواصیل نیز برای اولین بار در ایران در این جزیره مشاهده شده است. بهترین زیستگاه و شکارگاه صید صدف و مروارید در خلیج فارس نیز جزیره شیدور است.

توجه: بازدید از این جزیره نیاز به فرد راهنما دارد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

هیچ مکان نزدیکی به این مکان وجود ندارد.

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی