تفرجگاه قصر یعقوب خرامه
گزارش خطا

تفرجگاه قصر یعقوب خرامه

  • به روز رسانی : ۶/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,645
  • ایران Iran - استان فارس - خرم بید
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: فارس، خرم بید، 7 کیلومتری صفا شهر، روستای قصر یعقوب

جاهای دیدنی فارس: تفرجگاه قصر یعقوب خرامه

 

تفرجگاه قصر یعقوب با صدها چشمه جوشان و چشم انداز طبیعی بسیار زیبا در ۷ کیلومتری جنوب صفا شهر و در روستای قصر یعقوب قرار گرفته است. این روستا به عنوان اولین روستای گردشگری استان فارس محسوب می شود که با مطالعات آن توسط سازمان میراث فرهنگی، گردشگری به پایان رسیده است.

ارتفاع این روستا از سطح دریا به ۱۵۰۲ متر می رسد و کوه قصر یعقوب در کنار روستا با ارتفاعی ۲۲۰۰ متری از سطح دریا به این منطقه چشم انداز ویژه و شگفت انگیزی را بخشیده است.

این کوه محیط مناسبی برای علاقه مندان به ورزش کوهنوردی می باشد. روستای قصر یعقوب علاوه بر این چشمه، چشمه های دیگری هم از نظیر چشمه مراد، بند، جمجمه، چشمه رودخانه و غیره را شامل می شود.

 

جاهای دیدنی فارس تفرجگاه قصر یعقوب خرامه (۲)

 

 

خانه های سنتی و قدیمی زیادی در بافت مسکونی این روستا مشاهده می شود که متعلق به دوران قاجار می باشد می توان برای جذب گرشگران و توریسم استفاده کرد هر چند که اکنون هم می توان گردشگران زیادی را در این منطقه مشاهده کرد.

علاوه بر این طبیعت زیبا، آثار تاریخی زیبایی را در محدوده روستا می توان مشاهده کرد از جمله این آثار  می توان به گورستان گبر اشاره کرد. این منطقه به دلیل ییلاقی بودن و مستقر بودن ایل ها و قشقایی ها  دارای صنایع دستی  منحصر به فردی شامل گبه، گلیم، جاجیم و غیره  می باشد.

اهالی این منطقه که بیشتر ترک قشقایی هستند دارای موسیقی سنتی و بسیار زیبای ساز و نقاره می باشند که در جشن عروسی های خود هم از این موسیقی استفاده می کنند. ترکه بازی و چوب بازی از بازی های محلی این روستا می باشد.مردم روستا همانطور که گفته شده از ایل پر افتخار قشقایی هستند و به زبان ترکی صحبت می کنند.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.0 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز شکم گردي به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی