تالار تیموری
گزارش خطا

تالار تیموری

جاهای دیدنی اصفهان: تالار تیموری

 

تاﻻر تیموری در شهرستان اصفهان و جنوب خیابان استانداری و در مجموعه دولت خانه صفویه قرار دارد، این بنا که طی سالیان متمادی شکل و کاربرد اصلی خود را از دست داده است هنوز هم به نام تالار تیموری نامیده می شود.

این بنای تاریخی متعلق به دوران تیموری می باشد، بنا بر گفته ی محققین تیمور در هنگام یورش های خود به اصفهان و نوادگانش در موقع اقامت در این شهر به دلیل آب و هوای خوش اصفهان عمارات و کاخ هایی ساخته اند که تالار تیموری یکی از آن هاست، بنای تاﻻر تیموری دارای دو اتاق بزرگ وسیع است که جلو آن را ایوان وسیع و مرتفعی فرا گرفتـه و در اطـراف آن چندین اتاق تو در تو و متصل به یکدیگر وجود دارد. این اتاق‌ها و ایوان‌های اطراف که امروزه جلو ایوان جنوبی آن بسته شده، دارای سقف‌های مقرنس آجری است که با سنگ‌های ﻻجورد و طﻼئی رنگ تزئین شده و در قسمت‌های باﻻ نیز گچ بری‌هایی دیده می‌شود که آثاری از آن هنوز باقیست و پنجره‌هایی با گچ بری هـای بسـیار ریز و زیبایی نیز دارد.

جاهای دیدنی اصفهان -تالار تیموری (۳)

در حال حاضر این عمارت دارای سالن وسیعی است که جلوی آن ایوان بزرگ و مرتفعی قرار دارد چند اتاق نیز متصل به یکدیگرند که تزئینات آن ها هم بسیار دیدنی و جالب هستند، هم اینک ساختمان تالار تیموری که در بردارنده چند دوره از معماری اسلامی است در اختیار موزه تاریخ طبیعی اصفهان است، و زمان بازدید از این مجموعه همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۶:۳۰ می باشد.

 

سایر جاهای دیدنی اصفهان:

انگورستان ملک

حمام شیخ بهایی

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز اقامتي به این محل :

نزدیک ترین مراکز تفريحي به این محل :

نزدیک ترین مراکز خريد به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی