تالاب قادی کلا
گزارش خطا

تالاب قادی کلا

  • به روز رسانی : ۲۷/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,152
  • ایران Iran - استان مازندران - قائمشهر
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، قائمشهر،‌ بلوار کارگر، جاده ساروکلا، بعد از میان رود، روستای قادی‌کلا بزرگ

جاهای دیدنی مازندران: تالاب قادی کلا

 

تالاب قادی کلا واقع در استان مازندران و شهرستان قائمشهر است. این تالاب هم از طریق جاده آسفالته و هم از طریق روستای مجاور خود راه دارد. روستای قادی‌کلا بزرگ، مرکز دهستان علی آباد است که از توابع بخش مرکزی شهرستان قائم شهر در استان مازندران به حساب می آید و در فاصله ۶ کیلومتری از مرکز شهر و ۲ کیلومتری از حریم جنوب شرقی شهر واقع شده است.

تالاب دارای جاده ای زیبا و خیره کننده به طول ۳ کیلومتر تا مرکز روستا و نیز ۵ راه شوسه و خاکی به بلندی های اطراف از مرکز روستا است.

بلندی های اطراف روستا بصورت تپه های باغ و جنگل و کشتزارهای برنج، شبدر و ذرت می باشد و ارتفاع آن ها به حدی است که شهر قائمشهر زیر پای شماست.

گفتنی است روستای قادی کلا با مساحتی بالغ بر ۱۵کیلو متر مربع بزرگ ترین روستای قائمشهر است.

 

جاهای دیدنی مازندران تالاب قادی کلا (۲)

 

از توصیف روستا که بگذریم به تالاب می رسیم. این تالاب در جنوب روستا و در مجاورت جنگل پس از پایان کشتزارها و باغات مرکبات قرار دارد که درختان بلند و تنومند در آن خود نمایی می کند.

قسمتی از تنه درختان و ریشه آنها در آب است و مابقی هم بیرون از آب است. همین منظره چنان خیره کننده است که هر بیننده ای را وادار به تحسین کردن می کند. رویش نیلوفرهای آبی تکمیل کننده ی این زیبایی هاست. در سوی دیگر، در منطقه زیبای مینک، بوته های تمشک زیبا و چشمه های کوچک با آب سرد و گوارا وجود دارد.

این تالاب از تالاب های مهم استان مازندران است و فضای دلپذیری را در معرض دید قرار می دهد. طول تالاب ۲۰۰ متر و عرض آن در حدود ۱۵۰ متر است. همچنین این تالاب محل مناسبی برای اتراق کردنو ایجاد کمپ های گردشگری است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی