منطقه شکار ممنوع تالاب سه کانیان
گزارش خطا

منطقه شکار ممنوع تالاب سه کانیان

جاهای دیدنی آذربایجان غربی: منطقه شکار ممنوع تالاب سه کانیان

برای یافتن و تماشای حیات وحش طبیعی بدون دغدغه شنیدن شلیک تیرهای شکارچیان ، باید به مناطق شکار ممنوع سفر کنید. ” سه کانیان ” نام تالاب یا دشتی در شهر بوکان استان آذربایجان غربی است ، که جزء مناطق ” شکار ممنوع” به حساب می آید.

دشت سه کانیان که ۱۵ کیلومتر با شهرستان بوکان فاصله دارد ، در شمال شرقی این شهر و در محور بوکان به میاندوآب واقع شده است . این دشت که خود دارای ۵ روستا به نام های سه‌کانیان، کانی علی گرده، کانی سور، کانی قلا و ارمنی بلاغی است ، دارای حیات وحشی زیباست.

شما در این دشت زیبا ، می توانید پرنده نادر “میش مرغ” را بیابید. “میش مرغ” در زبان محلی ” چه رگ ” نامیده می شود . این نوع پرنده در دشت های وسیع بدون درخت ، زمین های استپی و کشتزار های پهناور حبوبات و علفزار ها زندگی می کند. میش مرغ جزء بزرگترین پرندگان ایران به حساب می آید و شباهت زیادی به بوقلمون دارد.

جاهای دیدنی آذربایجان غربی- منطقه شکار ممنوع سه کانیان (۳)

تالاب سه کانیان یکی از مکان های انگشت شماریست، که محل زندگی میش مرغ در ایران است، و وجود ۳۳ قطعه از این پرنده نوید بخش تداوم حیات این پرنده می باشد.

پوشش گیاهی سه کانیان بسیار متنوع و زیباست . از میان گونه های فراوان گیاهی موجود می توان به خوشخوراک و گون‌کتیرا، یونجه‌وحشی، چاودار، انواع‌گلابی وحشی، زالزالک، ارجنگ و بلوط،کنگر وحشی، گل‌کاغذی و گون‌های خوش‌خوراک و گون کتیرا، پسته وحشی ( بنه )، بادام وحشی و زالزالک اشاره کرد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی