تالاب سرخرود
گزارش خطا

تالاب سرخرود

  • به روز رسانی : ۲۹/۹/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 3,897
  • ایران Iran - استان مازندران - محمود آباد
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، بین محمودآباد و فریدونکنار، سرخرود، ابتدای جاده مریج محله

جاهای دیدنی مازندران: تالاب سرخرود

 

تالاب بسیار زیبای سرخرود که از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان محمودآباد است، جزئی از سرمایه های زیست محیطی منطقه به حساب می آید.

این تالاب چندین سال است که میزبان پرندگان مهاجر مناطق سردسیر است که برای گذراندن زمستانی گرم به این منطقه مهاجرت می کنند. اکثر این پرندگان قو هستند و از منطقه سیبری با گذشتن از مسیری ۵ هزار کیلومتری به این تالاب می آیند.

 

جاهای دیدنی مازندران تالاب سرخرود (۸)

 

اوج حضور این پرندگان در اواخر آذر ماه است. این پرندگان که از انواع مختلف قوهای فریاد کش، گنگ و کوچک است. البته انواع مختلفی از مرغابی ها و اردک های مهاجر نیز در این فصل از سال به این تالاب مهاجرت می کنند.

وسعت تالاب حدوداً ۶۰ هکتار است که در فصل زمستان به طور کامل با پرندگان مهاجر پوشیده می شود. در میانه های زمستان و زمانی که تقریبا همه ی پرندگان مهاجر به این تالاب می رسند تعداد قو ها از ۵۰۰۰ عدد نیز می گذرد. همین گنجینه ی عظیم از پرندگان همه ساله تعداد زیادی از دوستداران محیط زیست را برای تماشا به طرف خود جلب می کند.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.4 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • کامیار - 1397/2/13

    جاذبه طبیعی و گردشگری زیبایی هست، اکوسیستم زیبایی داره مار آبی، ماهی، قورباقه البته فقط پرنده ها زمستون به این تالاب میان. مسیر مناسب و امکان ات گردشگری هم نداره

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی