تالاب آلماگل
گزارش خطا

تالاب آلماگل

  • به روز رسانی : ۲۷/۲/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 704
  • ایران Iran - استان گلستان - گنبد کاووس
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: گلستان، جاده گنبد کاووس به داشلی برون، خروجی جاده اینچه برون، جاده به سمت تالاب

جاهای دیدنی گلستان: تالاب آلماگل

 

تالاب آلماگل در شمال استان گلستان در فاصله حدود هفتاد و دو کیلومتری شهر گرگان واقع شده، و از مجموعه تالابهای بین‌المللی ایران محسوب می‌شود.

تالاب آلماگل یکی از سه تالاب بین‌المللی شهرستان گنبد کاووس می‌باشد. که در نزدیک مرز ایران و ترکمنستان قرار گرفته است. آلماگل به زبان محلی به معنی دریاچه سیب می‌باشد. مساحت این تالار دویست و هفت هکتار می‌باشد.

این تالاب از سمت شمال به اراضی کشاورزی و از جنوب به روستای تنگلی محدود می‌شود. منطقه تالاب آلماگل منطقه شکار ممنوع می باشد و هرگونه تیراندازی ممنوع است.

 

جاهای دیدنی گلستان تالاب آلماگل (۳)

 

رودخانه مرزی اترک واقع در شمال تالاب منبع ‌اصلی تامین آب این تالاب می باشد و آب آن هم نسبت به دو تالاب همجوار آب شیرین دارد. گونه‌های مختلف گیاهان آبزی تالاب آلماگل  می توان به چنگال آبی، بومادران آبی، جگن، نی، هفت بند، آلاله آبی و لویی اشاره کرد. همچنین در حاشیه تالاب انواع گیاهان وجود دارد که پرندگان بومی و مهاجر از آن به عنوان پناهگاه و محل آشیانه‌سازی استفاده می‌کنند.

مهمترین پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی آلماگل؛ کشیم گردن‌سیاه، باکلان، حواصیل خاکستری، قار، اردک سرسیاه، اردک سیاه‌کاکل، اردک تاج‌دار، اردک سرسفید، خوتکا، چنگر، چوب‌پا، خروس کولی، تلیله کوچک، آبچلیک، کاکایی، قوی گنگ، غاز پیشانی‌سفید و عقاب دریایی دم‌سفید می‌باشند.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی