بوستان پردیس بانوان
گزارش خطا

بوستان پردیس بانوان

  • به روز رسانی : ۲۶/۳/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 486
  • ایران Iran - استان تهران - تهران و شمیرانات
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: تهران، انتهای بزرگراه آزادگان شرق، خروجی خیابان بوعلی غربی، اولین دوربرگردان

جاهای دیدنی تهران: بوستان پردیس بانوان

 

بوستان پردیس بانوان در جنوب شرقی تهران و در محدوده منطقه ۱۵ شهرداری واقع شده است. مساحت کل بوستان ۲۷ هکتار بوده و دارای یک ورودی اصلی در ضلع جنوبی می باشد.

پارک ترکیبی از سبک ایرانی و مدرن است. سطح بوستان با استفاده از دو محور اصلی متقاطع به چهار بخش تقسیم شده که در محل تقاطع این دو محور آبنمای مرکزی استقرار یافته است. دور تا دور بوستان دو مسیر جداگانه تندرستی (سنگفرش) و دوچرخه سواری (آسفالت) احداث شده است.

مجموعه ورزشی در منتهی الیه غربی محور افقی واقع شده و دارای استخر بزرگسالان و کودکان ،‌ سونای خشک و بخار ،‌ جکوزی ، سالن بسکتبال ،‌والیبال و ….. بوده و در بخشی از طبقه دوم آن اتاق آفتاب در نظر گرفته شده است.

 

جاهای دیدنی تهران بوستان پردیس بانوان (۳)

 

دریاچه مصنوعی به وسعت ۷۰۰۰ متر مربع که دارای امکان قایقرانی بوده ودراطراف آن آلاچیقهایی با طرح روستایی تعبیه شده است. زمین اسکیت و بازی کودکان که در دو طرف مهد کودک واقع شده اند. بوستان دارای کتابخانه و آمفی تئاتر نیز می باشد.

قریب به ۲۰ هکتار از مساحت کل این بوستان به فضای سبز اختصاص یافته که حدود ۲۸۰۰۰۰ گیاه شامل ۵۴ گونه درخت،‌ درختچه و گیاهان بوته ای و فصلی سازگار با شرایط آب و هوایی تهران در آن کاشته شده است.

گونه های گیاهی شاخص آن شامل صنوبر، توت نرک، توت کاکوزا، ‌بید مجنون، بید فری، زبان گنجشک، سرو لاوسون، کوئل روتریا، اقاقیا نرک، سرو خمره ای، سنجد، زیتون، زالزالک، زیتون تلخ، زرشک قرمز، پیراکانتا، یاس شیرازی، یاس هلندی، ارغوان، توری، ابریشم ایرانی و مصری، یاس زرد، به ژاپنی، انواع رز می باشند .

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز اقامتي به این محل :

نزدیک ترین مراکز تفريحي به این محل :

نزدیک ترین مراکز خريد به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی