بام سبز لاهیجان
گزارش خطا

بام سبز لاهیجان

  • به روز رسانی : ۱۷/۶/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,429
  • ایران Iran - استان گیلان - لاهیجان
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: گیلان، لاهیجان، خیابان طلای سبز

بام سبز لاهیجان

 

بام سبز محلی تفریحی در شهر لاهیجان در استان گیلان است. لاهیجان منطقه ای است که از شمال به دریای خزر از شرق به لنگرود از جنوب به دیلمان از جنوب غربی به سیاهکل و از غرب به آستانه اشرفیه محدود می شود. این شهر ساخته شده بر سرزمینی هموار و جلگه ای است که حاصل رسوبات بجای مانده از رودهای گیلان است.

از نظر موقعیت جغرافیایی و ویژگی های تاریخی یکی از شهرهای مهم گیلان بشمار می رود و مدتها مرکز بخش بیه پیش گیلان بوده است.
این فضای مسطح در مسیر بالای شیطان‌کوه وجود دارد و به بام سبز لاهیجان مشهور است. این محوطه سبز به وسیله گذرگاهی به قسمت جنوبی پای کوه منتهی می‌شود. از بام سبز حدود هزار پله سیمانی تا پای کوه تعبیه شده که یکی از مسیرهای منتهی به بام سبز است.
در کنار بام سبز طرح تله کابین بام سبز لاهیجان به عنوان نخستین تله‌کابین گیلان راه‌اندازی شده‌است. این طرح با هدف توسعه گردشگری ایجاد شده و ظرفیت جابه‌جایی سالانه ۹۶۸ هزار نفر برای آن پیش‌بینی شده‌است. مسیر حرکت تله‌کابین به نحوی طراحی شده که از داخل کابین‌ها نمای زیبایی از شهر و طبیعت چشم‌نواز اطراف دیده می‌شود. نام قدیم این منطقه که هم اکنون به محله ای در لاهیجان اتلاق میگردد کوبیجار است.طرحی برای اتصال بام سبز به دریای خزر در حال اجرا است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی