باغ ارم در شیراز
گزارش خطا

باغ ارم در شیراز

  • به روز رسانی : ۲۶/۲/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,371
  • ایران Iran - استان فارس - شیراز
  • نوع : جاهای دیدنی بناهای دیدنی و تاریخی
  • آدرس: فارس، شیراز، بلوار ارم

باغ ارم

شیراز شهر راز ، شهری بسیار زیبا و مردم مهمان نواز می باشد که جاذبه های زیادی در آن به چشم می خورد . یکی از این جاهای دیدنی در شیراز ، باغ ارم شداد می باشد . باغ ارم یک باغ ایرانی بسیار زیبا و تاریخی در شهر شیراز است و شامل چند بنای تاریخی و باغ گیاه‌شناسی می‌ باشد . گیاهان و درختان بسیار زیادی در این باغ بسیار بزرگ وجود دارد که همه ساله گردشگران زیادی از آنجا دیدن می کنند و لذت می برند.

 باغ ارم در شیراز
گیاهان و درختان باغ ارم بسیار بی نظیر می باشند .از گیاهان برای گیاه شناسی و طب دارویی استفاده می کنند.
این باغ بزرگ دارای فضا سر سبز وبسیار جالبی می باشد. باغ ارم از تنوع گیاهی بالایی برخوردار می باشد . گیاهان باغ ارم از تمام نقاط دنیا می باشند .آنها را در این جا جمع آوری کرده اند و باغ ارم را به تماشا خانه ای برای گیاهان تبدیل کرده اند .

 باغ ارم در شیراز

تاریخ ساخت این باغ دقیقا مشخص نیست ولی به دست پادشاهی به نام شداد ساخته شده است.
در زمان قاجاریه این باغ به مدت ۷۵ سال به دست سران ایل قشقایی افتاد. در این زمان عمارتی در این باغ ساخته شد. این عمارت اکنون در باغ وجود دارد .

 باغ ارم در شیراز
هسته مرکزی این باغ عمارتی است با معماری قاجاریه و به تقلیداز سبک زندیه از نظر معماری، نقاشی، کاشی کاری و گچ بری از شاهکار های معماریزکه جلوه ای باشکوه به باغ داده است.
عمارت دارای ۳ طبقه می باشد. اتاق های طبقه زیر برای تابستان ساخته شده اند. ومحلی برای آرامش و استراحت و دارای تزییناتی با، کاشی‌کاری‌های رنگین است.در دو طبقه بالایی از ستون هایی استفاده کرده اند که تخت جمشید الهام گرفته اند.

 باغ ارم در شیراز

در پیشانی بنا، دو نیم‌ دایره در دو طرف، و یک تابلو بزرگ در وسط قرار گرفته که از ۳ هلال روی هم تشکیل شده‌است. این تابلو، تصاویری از شاهنامهٔ فردوسی و نبرد شاهان قاجار را نشان می‌دهد.

 

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 5.0 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز اقامتي به این محل :

نزدیک ترین مراکز تفريحي به این محل :

نزدیک ترین مراکز خريد به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی