انجیرستان استهبان
گزارش خطا

انجیرستان استهبان

  • به روز رسانی : ۲/۶/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 1,642
  • ایران Iran - استان فارس - استهبان
  • نوع : جاهای دیدنی متفرقه
  • آدرس: فارس، جاده استهبان به فسا، خروجی جاده روستای ماه فرخان، خروجی کرتارو

جاهای دیدنی فارس: انجیرستان استهبان

 

انجیرستانی در استان فارس با مساحتی حدود بیست و چهار هزار هکتار و دو میلیون و چهارصد هزار اصله درخت انجیر در شهرستان استهبان واقع شده است.

این انجیرستان با تولید بیش از بیست هزار تن انجیر خشک مقام اول کشور و جهان را کسب کرده است. قدمت این انجیرستان به حدود سیصد الی چهارصد سال پیش بر می‌گردد.

این سطح وسیع باعث شده از انجیرستان‌ های این شهر به عنوان بزرگترین انجیرستان دیم جهان عنوان شود. اما طی چند سال گذشته وضعیت این انجیرستان‌ها به دلیل خشکسالی آنقدر نگران کننده شده که معیشت مردم در این شهرستان نیز به مخاطره انداخته است.

 

جاهای دیدنی فارس انجیرستان استهبان (۳)

 

استهبان به دلیل اختلاف ارتفاع دارای آب و هوای متغیر و در مجموع معتدل و خشک می‌ باشد که حداکثر گرمای تابستان در این منطقه به حدود چهل و سرمای زمستان حدود هفت درجه سانتیگراد زیر صفر است.

انواع انجیر موجود در استهبان عبارتند از: – انجیر بر دانه سفید- انجیر بر پوز دمبالی می باشد. انجیر خوراکی به سه گروه تقسیم می شوند: انجیرازمیر- انجیر سبز— انجیر المی – ارقام انجیر خوراکی از گروه ازمیر عبارتند از: انجیر برگ چناری انجیر رنو- انجیر سیاه – شاه انجیر- انجیر کشکی – انجیر متی می باشد.

 

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی