امامزاده یاسر و ناصر
گزارش خطا

امامزاده یاسر و ناصر

  • به روز رسانی : ۲/۶/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 746
  • ایران Iran - استان خراسان رضوی - مشهد
  • نوع : جاهای دیدنی اماکن مذهبی
  • آدرس: خراسان رضوی، ۵ کیلومتری غرب مشهد، بلوار امام رضا، نرسیده به طرقبه، ابتدای روستای گلستان

جاهای دیدنی خراسان رضوی: امامزاده یاسر و ناصر

 

امامزاده یاسر و ناصر در استان خراسان رضوی و در ۵ کیلومتری غرب مشهد در ابتدای روستای گلستان قرار دارد. سید یاسر و سید ناصر (ع) امام زاده‌های دوقلو ، فرزندان امام موسی کاظم (ع) و برادران امام رضا (ع) هستند که حرم آنها دومین زیارتگاه مهم مشهد به شمار می‌ رود.

آستان امامزاده ناصر و یاسر (ع) تا قبل از بازسازی، شبیه مسجد محلی کوچکی بود که دو ضریح چوبی سبز رنگ کوچک در آن قرار داشت، اما در سال ۸۲ با کمک زائران کشورهای عربی بازسازی شد و به شکل فعلی درآمد.

 

جاهای دیدنی خراسان رضوی امام زاده یاسر و ناصر (۳)

 

سال‌ها پیش، یکی از خیران کویتی به نام هاشم کمال که به این امامزاده‌ ها متوصل شده و خواستار شفاعت ایشان نزد خداوند شده بود، برای برآورده شدن حاجتش، نذری می‌کند و خیلی زود حاجت می‌ گیرد، بنابراین تصمیم می‌گیرد تمام هزینه‌ هاى ساخت و نصب ضریح این دو امامزاده را بپردازد و آن را رونق دهد به همین دلیل است که حالا خیلی از زائران این امامزاده از کشورهای کویت و عراق و حاشیه خلیج فارس هستند.

روى کاشى‌ هاى نماى ساختمان، تاریخچه ساخت بنا نوشته شده است ، بر اساس همین کاشی نوشته‌ ها گفته می‌شود که این بنا در سه نوبت کاشی کاری شده است. روی کتیبه سنگی که در بخشی از بنا نصب شده است، به خط نستعلیق تاریخ ۲/۸/۳۶ شمسی به چشم می‌خورد. این کتیبه، قدیمی‌ترین کتیبه امامزاده است و روی آن نوشته شده: «یا الله، این است بیت الشّرف آقازاده‌هاى محترم معظّم آقا سیّد ناصر و آقا سیّد باصر فرزندان حضرت امام موسى بن جعفر(ع) که به همت جمعى از آقایان مومنین خیراندیش تعمیر شد و در تاریخ ۲/۸/۳۶ به اتمام رسید.»

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز اقامتي به این محل :

نزدیک ترین مراکز تفريحي به این محل :

نزدیک ترین مراکز خريد به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی