امامزاده قاسم مهدی شهر
گزارش خطا

امامزاده قاسم مهدی شهر

  • به روز رسانی : ۲/۶/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 563
  • ایران Iran - استان سمنان - مهدی شهر
  • نوع : جاهای دیدنی اماکن مذهبی
  • آدرس: سمنان، مهدی شهر، خیابان امام، منطقه زیارت

جاهای دیدنی سمنان: امامزاده قاسم مهدی شهر

 

شهرستان مهدی شهر حدوداً در ۱۵ کیلومتری شمال شهر سمنان واقع شده است. در منطقه زیارت شهرستان مهدی شهر امامزاده ای وجود دارد که بنام امامزاده قاسم بن موسی بن جعفر (ع) معروف است. بقعه امامزاده قاسم در ۱۹ کیلومترى سمنان قراردارد.

امامزاده قاسم بن موسی بن جعفر (ع) از نوادگان امام جعفر صادق (ع) و فرزند امام موسی کاظم (ع) و از برادران امام رضا (ع) می باشد. حدود ۸۰۰ سال پیش امامزاده قاسم بن موسی بن جعفر (ع) در سفر عازم به کربلا و نجف در مسیر مشهد طوس ،جاده ابریشم از مهدی شهر می گذشت. ایشان در منطقه امام زینعلی مهدی شهر بر اثر بیماری فوت می کند.

 

جاهای دیدنی سمنان امامزاده قاسم مهدی شهر (۲)

 

در شب ساربان‏ها خواب می‏بینند که باید ایشان را روی شتر بگذارند و هر جا که شتر به زمین نشست، جنازه امامزاده قاسم بن موسی بن جعفر (ع) را غسل و آنجا دفن کنند.

بنای امازاده در دوران صفویه در سال ۹۴۳ هجری شمسی به دست هنرمندان ماهر ایرانی ساخته شده است. بنا و گنبد امازاده از گچ و خاک ساخته شده است.

مساحت این مکان تاریخی ۱۲۰۰ متر مربع و فضای سرپوشیده آن هم ۴۰۰ متر می باشد. ضریح مطهر امامزاده از جنس چوب بوده که با همت مردم و بانیان خیر از جمله شخصی به نام آقای خیرخواهان ضریح فولادی در سال ۷۷ جایگزین ضریح قدیمی شده است. بقعه امامزاده دارای چند اطاق، دالان و ایوان و صحن و دو گنبد می باشد.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی