آرامگاه شیخ زاهد گیلانی
گزارش خطا

آرامگاه شیخ زاهد گیلانی

  • به روز رسانی : ۲۶/۲/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,006
  • ایران Iran - استان گیلان - لاهیجان
  • نوع : جاهای دیدنی بناهای دیدنی و تاریخی
  • آدرس: گیلان، لاهیجان، ضلع شرقی استخر، خیابان شیخ زاهد

جاهای دیدنی گیلان: آرامگاه شیخ زاهد گیلانی

 

آرامگاه شیخ زاهد گیلانی بنایی در روستای شیخانور در ۳ کیلومتری لاهیجان در استان گیلان است که بنا بر برخی منابع آن را مدفن شیخ تاج‌الدین ابراهیم ملقب به شیخ زاهد گیلانی از عرفاً و دراویش بزرگ و از استادان شیخ صفی‌الدین اردبیلی دانسته اند. این بنا دارای یک گنبد هشت ترک فیروزه‌ای بوده و در میان مزارع برنج و چای و جنگل احاطه شده است و از مقاصد گردشگری استان گیلان است.

آرامگاه شیخ زاهد گیلانی (۶)

وفات شیخ زاهد در سال ۷۰۰قمری بود و او را در درحوالی سیاهورود در ناحیه غربی گیلان دفن کردند. بنابر برخی روایات بعدها در سال ۸۹۲قمری سلطان حیدر صفوی به سبب خوابی که دیده بود، با معماران و نجاران خود که از شهر شیروان با کشتی به گیلان منتقل کرده بود این بنا را ساخت و جسد شیخ را به آن جا منتقل کرد.

سایر جاهای دیدنی گیلان:

بام سبز لاهیجان

شیطان کوه

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.8 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • علی

    سید محمدعلی بتولی - 1395/3/29

    این مقبره "شیخ زاهد گیلانی" پدر همسر "شیخ صفی الدین اردبیلی" و جد اعلای مادری اینجانب نیست . مرحوم "شیخ زاهد گیلانی" در روستای سیاه ورود از توابع "آلیان" در شهرستان فومن - استان گیلان و در همان مکان خانقاه قدیمی خودشان مدفون هستند و در حیاط آن مقبره درخت بسیار عظیم و کهنسالی وجود دارد که همه ساله در ماه محرم و روز عاشورا از آن درخت خون میچکد . ارادتمند : پرفسوردکترسیدمحمدعلی بتولی .

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی