آرامگاه امامزاده زکریا
گزارش خطا

آرامگاه امامزاده زکریا

  • به روز رسانی : ۵/۸/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 800
  • ایران Iran - استان البرز - طالقان
  • نوع : جاهای دیدنی اماکن مذهبی
  • آدرس: البرز، طالقان، روستاى میراش

جاهای دیدنی البرز: آرامگاه امامزاده زکریا

 

آرامگاه امامزاده زکریا در جنوب روستاى میراش در ۱۱ کیلومترى غرب شهرک (مرکز طالقان ) و در محوطه اى حدود ۴۰۰۰ متر مربع واقع شده است. نسب این امامزاده به امام موسى کاظم (ع) مى رسد.

این بقعه داراى ضریح چوبى است که ارزش تاریخى دارد .گنبد آن مطابق معمارى محلى رک (مخروطی)و فاقد گلدسته است . جنب بقعه مسجدى احداث گردیده که فضاى سبز مناسبى نیز به آن اضافه شده است .این بقعه جزو آثار تاریخى به شمار مى آید و مربوط به هفتم یا هشتم هجرى است طالقان نیز که در مسیر تاریخ همواره مامن بزرگان از خاندان پیامبر و محبان اهل بیت (ع) بوده است.

 

جاهای دیدنی البرز -آرامگاه امامزاده زکریا (۴)

 

مسیر دسترسی:

دسترسی معمول به روستای میراش از طریق راه اصلی طالقان امکانپذیر است. جاده اصلی از کیلومتر ۹۰ بزرگراه کرج – قزوین آغاز و پس از پیمودن دهستان زیاران از طریق گردنه روستای ابراهیم آباد وارد طالقان می‌شود .در امتداد دریاچه سد طالقان به دو راهی گلینک رسیده و راه دسترسی به میراش از سمت چپ می باشد. با طی حدود ۳ کیلومتر در کنار منظره زیبای دریاچه سد به دو راهی میراش می رسیم که با تابلوی راهنما مشخص شده است. از ابتدای دو راهی میراش تا ورودی روستا حدوداً یک کیلومتر می باشد. به امامزاده زکریا (علیه السلام) معروف می باشد.

 

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی