آرامگاه امامزاده ابراهیم
گزارش خطا

آرامگاه امامزاده ابراهیم

  • به روز رسانی : ۱۹/۶/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 2,903
  • ایران Iran - استان گیلان - شفت
  • نوع : جاهای دیدنی اماکن مذهبی
  • آدرس: گیلان، 35 کیلومتری جنوب شهر شفت

جاهای دیدنی گیلان: آرامگاه امامزاده ابراهیم

 

آرامگاه امامزاده ابراهیم در شهرستان شفت استان گیلان می باشد. این امامزاده که از نسل موسی کاظم است شهرت زیادی دارد، طوری که مردم آن را ابالفضل گیلان می نامند. در حال حاضر این بنا، به مساحت ۳۰۰ متر، در چهار طبقه احداث گردیده و شامل مسجد، صحن، سرویس بهداشتی، مهمانپذیر و فضای باز است.

این امامزاده از جاذبه های زیارتی و تاریخی روستای امامزاده ابراهیم است که این روستا در ۳۵ کیلومتری جنوب شهر شفت قرار دارد. این روستا در بین اهالی آن به شازده ابراهیم یا شاهزاده ابراهیم معروف است.

روستای شاهزاده ابراهیم روستای کوچکی است که همه ساله مخصوصا در ایام تابستان با هوای خنک و طبیعت زیبا پذیرای مسافران زیادی است. مسافرانی که معمولا برای اقامت چند روزه در خانه های چوبی به این منطقه می آیند.

جاهای دیدنی گیلان- آرامگاه امامزاده ابراهیم (۱)

مسیر دسترسی:

برای رسیدن به شاهزاده ابراهیم از شهر شفت به سمت جنوب حرکت کرده و پس از رسیدن به چهار راه احمدسرگوراب مسیر سمت چپ را تا «چوبر» ادامه میدهیم. (این شهر را با «چوبر» تالش اشتباه نگیرید)

با ادامه مسیر به سمت جنوب یک راه فرعی سمت راست از  جاده منشعب میشود که با تابلو «امامزاده اسحاق» مشخص شده،مسیر سمت راست پس از ۱۵ کیلومتر به امامزاده اسحاق و مسیر مستقیم پس از ۲۰ کیلومتر و عبور از جنگل های زیبا و سر سبز گیلان به روستای شاهزاده ابراهیم میرسید.

 

سایر جاهای دیدنی گیلان:

امامزاده پونسی

امامزاده هاشم

آرامگاه امامزاده ابراهیم, 1.0 out of 5 based on 1 rating
VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 4.5 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی