آبشار کشیت
گزارش خطا

آبشار کشیت

  • به روز رسانی : ۱۶/۱۱/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 2,146
  • ایران Iran - استان کرمان - کرمان
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: کرمان، جاده کرمان-بم، خروجی گلباف، خروجی روستای کشیت

جاهای دیدنی کرمان: آبشار کشیت

 

تصور هر انسانی از کویر تنها خشکی و گرما و سنگ و خاک است اما روستای کشیت از توابع شهرستان کرمان و بخش گلباف، به علت آبشارهایی که در منطقه آن قرار گرفته است محیطی متفاوت را برای گردشگران فراهم آورده است، گرچه تصور آبشار یا دریاچه در همچین منطقه خشکی عجیب به نظر می رسد.

آبشاری ۱۲ متری واقع در منطقه کشیت و در منطقه کویری یکی از جاذبه های منحصر به فرد کشورمان ایران است که حتی در خشکی و گرمای سوزان کویر نیز از زیبایی ها و نعمت های خداوندی بی بهره نمانده است.

از دیواره دره کشیت آبشارهایی به داخل آن جریان دارد و در انتهای دره رودخانه ای از آب شیرین زیبایی خاصی را در دل کویر پدید آورده است که به رویایی در کویر مشابه است و باورش بسیار مشکل است.

جاهای دیدنی کرمان آبشار کشیت (۴)

 

 

در کنار این آبشار همیشه جاری و در اطراف دره به طول سه کیلومتر را درختان میوه و نخلستان فرا گرفته است و همچنین پوشش گیاهی خزه و سرخس اطراف آبشار منظره ای بکر را شکل داده است.

این آبشار حوضچه ای طبیعی و عظیم را به وسعت ۶۰۰ متر مربع وجود آورده است و مردم اعتقاد دارند که عمق این حوضچه که آن را در زبان محلی دریا می نامند مشخص نیست و تا به حال نیز اقدامی برای تعیین عمق آن صورت نگرفته است. اما در کنار تمام چشم اندازها و عناصر طبیعی، وجود همچون دریایی در دل کویر به تنهایی جاذبه ای شگفت انگیز برای طبیعت گردان است.

در میان کویر سوزان لوت وجود ده ها آبشار در این دره در میان کوه و رویش هزاران درخت نخل و مرکبات فضایی خاص را به وجود آورده است که هر فردی را محصور خود می کند.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 2.3 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی