آبشار هفت چشمه
گزارش خطا

آبشار هفت چشمه

  • به روز رسانی : ۶/۳/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 1,852
  • ایران Iran - استان البرز - کرج
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: البرز، کیلومتر ۱۷ جاده کرج - چالوس، نزدیکی روستای ارنگه

جاهای دیدنی کرج : آبشار هفت چشمه

 

آبشار هفت چشمه در کیلومتر ۱۷ جاده کرج – چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده و یکی از جذابیتهای گردشگری منطقه به شمار می آید. ارتفاع آبشار در حدود ۹۰ متر است که در دایره آبشارهای بزرگ ایران قرار میگیرد.

این منطقه در قسمت جنوبی بیشتر به صورت کوهستانی با کوه‌های سر به فلک کشیده، دره‌های فراوان و سرسبز، چشم اندازهای زیبا و همچنین رودخانه خروشان و زیبای کرج، آبشارها و چشمه‌های متعدد، سنگ‌ها و صخره‌هایی با اشکال هندسی زیبا می‌باشد و در این منطقه پدیده‌ها یا مجموعه‌های گیاهی متعددی وجود دارد که به خاطر داشتن چشم اندازهای طبیعی و منحصر به فرد، دارای ارزش و اهمیت ملی و جهانی هستند.

جاهای دیدنی البرز -آبشار هفت چشمه (۲)

مسیر دسترسی:

در ابتدای مسیر آبشار وسیله خود را روبروی رستوران هفت چشمه پارک کنید و یا با دیدن تابلوی ارنگه به سمت راست بپیچید و وارد آن جاده بشوید و پس از پیمودن راهی کوتاه وسیله خود را در نزدیکی ویلایی که در ابتدای جاده قرار دارد پارک کنید و از همانجا پیاده روی را آغاز کنید. این آبشار در بالا دست رودخانه خروشان جاده چالوس واقع شده است.

مسیر دسترسی به آبشار از کنار رودخانه میگذرد و در بعضی قسمتها بسیار تنگ و باریک میگردد که لازم است از میان شکاف سنگ ها و صخره ها عبور کرد که در فصول بارش مناسب نیست. با طی مسافت تقریبا نیم ساعت به آبشار میرسید. در مسیر آبشارهای کوچکی نیز وجود دارند که از ارتفاع ۵ متری به پایین میریزند که به هفت چشمه معروفند. در مسیر حرکت به سمت آبشار ها از میان دره ای بسیار دیدنی و با صفا باید گذشت و درخت بید قالب بر درختان منطقه می باشد.

 

سایر جاهای دیدنی کرج :

آبشار آغشت

آبشار کرکبود

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی