آبشار میج
گزارش خطا

آبشار میج

  • به روز رسانی : ۱۴/۴/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 1,819
  • ایران Iran - استان مازندران - رامسر
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده رامسر به رودسر، خروجی رحیم آباد، بعد از رحیم آباد به سمت آبشار سجیران، ادامه مسیر بعد از روستاهای کاکرود، درگاه، یازن و در نهایت میج

جاهای دیدنی رامسر : آبشار میج

 

آبشار میج یا آبشار ده قلو یکی از زیبایی های منطقه رامسر است که از ذوب برفهای دائمی کوه خشه چال در ارتفاعات اشکور علیا (اشکوکیا) سرچشمه میگیرد. این آبشار پس از طی مسافتی در بالادست روستای میج، از فراز سنگی، روی سنگی دیگر فرو میریزد و سپس به صورت آبشارهایی متعدد به عمق دره سرازیر میشود.

آبشار میج در روستای میج از توابع اشکور علیا رامسر یکی از زیباترین و جذاب ترین مراکز توریستی ایران به حساب می آید که ساعتی نشستن در کنار این آبشار انسان را غرق در عظمت خالق آن می کند. چشم انداز دره زیبای اشکور و بازی رنگ و نور و مه در ارتفاعات این منطقه، رویایی و بسیار تماشایی است. از ویژگی های این آبشار، مقدار زیاد آب آن و فضاهای غار مانند وسیع، در زیر سنگ های آبشار است.

 

مسیر دسترسی به آبشار میج :

آبشار باشکوه و زیبای میج ،‌ به فاصله کمی در بالادست روستای میج از منطقه اشکورات قرار دارد. روستای میج شمالی ترین روستای اشکور بالا میباشد. اشکور، دره ای شمالی جنوبی در مرز استانهای مازندران و گیلان میباشد که از رحیم آباد گیلان جاده آسفالته آن آغاز میگردد و با گذشتن از مسیری پر پیچ و خم  و طولانی، (‌سواری حدود ۳ ساعته) و با پشت سر گذاشتن مسیرهای فرعی فراوان که به روستاهای کوهستانی این منطقه  میروند،‌ به روستای میج در انتهایی ترین نقطه آن میرسد. چند کیلومتر انتهایی مسیر ،‌ جاده خاکی و پر دست انداز میباشد. صخره بزرگ زیر آبشار توسط آب پر فشار آن در گذر زمان،‌ فرسایش یافته است و مسیرهای زیبایی در امتداد آن ایجاد کرده است.

 

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی