آبشار سی سنگان
گزارش خطا

آبشار سی سنگان

  • به روز رسانی : ۱۹/۳/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 2,888
  • ایران Iran - استان مازندران - نوشهر
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده چالوس به کرج، خروجی کجور، کجور، بعد از معدن ذغال سنگ، به سمت ملا کلا

جاهای دیدنی مازندران : آبشار سی سنگان

 

پارک جنگلی سی‌سنگان تنها ذخیره‌گاه بزرگ و منحصر بفرد شمشاد کشور و سطح خاورمیانه است و مساحت قابل توجه و همجوار آن با دریا، به آن زیبایی کم نظیری داده است. در اعماق این جنگل پستاندارانی چون شوکا، مرال، خرس قهوه‌ای، پلنگ، روباه، گربه جنگلی، گراز و شغال زیست می‌کنند و خطری برای گردشگران که از در ورودی وارد این پارک جنگلی می شوند، ندارند.

پارک جنگلی سی سنگان یا به زبان محلی سیسنگان در ۲۷ کیلومتری جاده نوشهر به نور قرار دارد. این پارک قدیمی ترین و زیباترین پارک های شمالی کشور محسوب می شود که در سال ۱۳۴۴ احداث شد و از ساحل دریای خزر تا ارتفاع ۵۰ متری از سطح دریا امتداد دارد.

 

جاهای دیدنی مازندران آبشار سی سنگان (۳)

 

وجود آبشار زیبای سی سنگان در منطقه کجور، بر جذابیت این پارک جنگلی افزوده است. منطقه کجور یکی از مناطق تاریخی است که بوسیله یک راه مالرو ارتباطی در گذشته با سی سنگان ارتباط داشت. آبشار سی سنگان در تنگه معروف نهر رودبار واقع است.

 

مسیر دسترسی به آبشار سی سنگان :

کجور شهر کوچکی است که برای دسترسی به آن ابتدا باید به مرزن آباد رفت. پس از ۵ کیلومتر به سمت چالوس، به دوراهی کجور می رسید، بعد از عبور از پل ۵۰ کیلومتر تا کجور فاصله است.

سپس از شهر کجور وارد جاده معدن زغال سنگ شوید که معدن فعالی است. بعد از عبور از معدن به یک مسیر مالرو میرسید که مشخص است. این مسیر بیشتر در امتداد رودخانه است و از این رو مشکلی برای تهیه آب نخواهید داشت. ادامه این مسیر به آبشار معروف سیسنگان و پارک جنگلی سیسنگان منتهی میگردد.

 

از مسیر دیگری نیز میتوان به آبشار دسترسی داشت که باید از نوشهر به بند پی بروید. بعد از بند پی، مسیر جاده جنگل نجارده را ادامه داده تا به آبشار برسید. توجه داشته باشید این مسیر را نمیتوان با خودرو شخصی تا انتها طی نمود.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی