آبشار سجیران
گزارش خطا

آبشار سجیران

  • به روز رسانی : ۲۶/۲/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,099
  • ایران Iran - استان گیلان - رودسر
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: گیلان، رودسر، 20 کیلومتری جنوب رحیم آباد

آبشار سجیران

 

آبشار سجیران رودسر در بیست کیلومتری جنوب رحیم آباد، یکی از جلوه های ویژه طبیعت این منطقه است که از به هم پیوستن چشمه های زلال و متعدد آن به وجود آمده است. این آبشار در دامنه های غربی کوه سماسوس قرار گرفته و مسیر دسترسی به آن از کلاچای و رحیم آباد، مابین رودسر و رامسر می گذرد.

طبیعت دلپذیر رودسر در حقیقت مجموعه ای از شاهکارها و جلوه های بدیع و زیبا است که از آمیزش طبیعت ساحلی خزر با کوهستان های جنگلی و سرسبز، مراتع پرگل و رودخانه های متعدد به وجود آمده است. مناظر طبیعی و بی نظیر این خطه سرسبز را فقط در رویاها می توان به تصویر کشید.

رودسر از جمله شهرستان هایی است که از اماکن و مناطق سیاحتی فراوانی برخوردار است. پل رود، مهمترین عامل آبادانی این منطقه و روستاهای مجاور است. این رودخانه از چشمه سارهای دامنه شمالی کوه های خشه چال، لارگ و سراش و دامنه های جنوبی کوه های تنوره کش و پیلارتبار در شصت و پنج کیلومتری جنوب شرقی رودسر سرچشمه می گیرد. این رودخانه پس از طی کردن مسیری پرپیچ و خم و پرشیب از سجیران گذشته و وارد دشت ساحلی شده و پس از ساختن دلتایی وسیع به دریای خزر می پیوندد. همچنین در سی کیلومتری جنوب غرب رودسر جاده ای بسیار زیبا پس از گذشتن از کومله، اطاق ور و سطل سر به روستای خرما منتهی می شود که در اطراف این روستا نیز آبشارهای بسیار زیبا و بکری یافت می شود.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.2 از 5 (از مجموع 3 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی