آبشار رنگو گرگان
گزارش خطا

آبشار رنگو گرگان

  • به روز رسانی : ۲۶/۲/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,558
  • ایران Iran - استان گلستان - گرگان
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: گلستان، ۱۵کیلومتری جنوب غربی گرگان، روستای توشن

جاهای دیدنی گلستان: آبشار رنگو گرگان

آبشار رنگو گرگان در استان گلستان واقع است.این آبشار در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع گردیده است، محیط پیرامون رودخانه رنگو دارای هوای خنک و لطیف و با درختان سربه فلک کشیده پوشانده شده است. هرچند آبشار رنگو ارتفاع زیادی ندارد ولی به دلیل بستر نیم دایره‌ای که دارای یک محل ریزش اصلی و چندین محل ریزش فرعی با حجم آب به نسبت قابل توجه، منظره‌ای جالب و دیدنی را بوجود آورده است. این مجموعه فاقد امکانات تفرجگاهی برای علاقمندان به طبیعت است.

جاهای دیدنی گلستان -آبشار رنگو گرگان (۳)

آغاز ورودی جاده جنگلی رنگو، با ویرانه‌های یک گرمابه قدیمی روبرو می‌شویم که سالیان سال است متروک افتاده و کمی جلوتر از آن گورستان قدیمی روستا جلب نظر می‌کند. در ادامه مسیر رودخانه، دره به ارتفاع بیش از پنجاه متر نمایان می‌شود که دو سوی آن درخت‌های بلند شاخه در شاخه هم انداخته‌اند. شیب دره در برخی نقاط تا هشتاد درجه نیز می‌رسد. پس از حدود پنج ساعت پیاده‌روی، در امتداد این دره و مسیر رودخانه، آبشار رنگو از فراز صخره‌های عظیمی نمایان می‌شود که باهیبت سرازیر شده و صدای مهیبش از فاصله‌ای دور شنیده می‌شود. پیش از رسیدن به آبشار رنگو، کمپ رنگو نیز در بین راه قرار دارد. این کمپ برای اقامت طبیعت گردان و کوهنوردان، تعبیه‌شده است. مسیر دسترسی به آبشار رنگو از دل جنگل‌های پردرخت و تاریک منطقه، مسیری واقعاً سخت و گمراه‌کننده بوده و لازم است حتماً از یک راهنمای محلی کمک بگیرید. در مسیر آبشار امامزاده‌ای به نام امامزاده ابراهیم نیز جلب‌توجه می‌کند که بنای آن به‌تازگی مرمت و بازسازی‌شده است. علاوه بر آبشار اصلی رنگو، در مسیر رودخانه جاری در میان جنگل، آبشارهای کوچک و بزرگ زیبایی ایجادشده که هرکدام جلوه خاص خود را دارند.

مکان‌ ها و شهرهای اصلی در مسیر : از مسیر پارک جنگلی و روستای توشن در ۵ کیلومتری جنوب گرگان قابل‌ دسترسی است.

 

سایر جاهای دیدنی گلستان:

آبشار شیر آباد

آبشار باران کوه

 

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • عمادالدینی - 1395/8/27

    سلام دوست گرامی و با عرض خسته نباشی خواستم یک موردی و ذکر کنم و آن اینست که جنگل رنگو در تقسیم بندیهای جنگلی جز محدوده روستای سعدآباد محسوب میشود با این توضیح که سعدآباد قدمت بیشتری از نظر تاریخی نسبت به توشن دارد و خاطرنشان کنم که ساختمان امام زاده جنگل رنگو با همیاری اهالی روستای سعدآباد ساخته شده است و همچنین بهترین مسیر دسترسی به جنگل رنگو از طریق روستای سعدآباد میباشد.با سپاس

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی