آبشار خور
گزارش خطا

آبشار خور

  • به روز رسانی : ۲۱/۱۰/۱۳۹۵
  • تعداد بازدید : 2,975
  • ایران Iran - استان البرز - کرج
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: البرز، 20 کیلومتری جاده کرج چالوس، جاده خوزنکلا، بعد از روستا

جاهای دیدنی کرج : آبشار خور

 

آبشار ۵۰ متری و زیبای خور ، کنار روستای خور و در شمال کرج و ابتدای جاده چالوس (با فاصله ۱۷ کیلومتری از این محور) واقع شده است و به اندازه ای بلند است که از فاصله ای دور دیده می‌شود.

در فصول سرد سال به دلیل برودت هوا آب آبشار یخ میزند و منظره واقعا زیبایی را ایجاد میکند اما در عوض به دلیل ارتفاع برف رسیدن به آبشار نیز سخت تر میشود.

برای رسیدن به آبشار خور نیازی به عبور از روستا نیست. شما می‌توانید خودروی خود را قبل از روستا و در مجاورت دفتر مدیریت پیست اسکی پارک کرده و پس از عبور از جلوی ساختمان دفتر، جاده پاکوب باریک مجاور آنرا که از کنار نهر آب می‌گذرد در پیش بگیرید. در جلوی دفتر مدیریت یک جاده نسبتا عریض خاکی و ماشین رو هم وجود دارد که از پای کوه به سمت بالا می‌رود. این جاده برای دسترسی به ایستگاه بالای تله کابین و پیست اسکی است. و همچنین برای صعود به قله گندم چال از ضلع شمالی نیز می‌توان از این مسیر استفاده کرد.

جاهای دیدنی کرج - آبشار خور (۱)

 

برای رسیدن به آبشار حدود یک ساعت باید در جاده پاکوب که گفته شد، پیاده روی کنید. بیشتر مسیر تا پای دره و نزدیک آبشار، بدون شیب و هموار است. در انتها دو آبشار با فاصله از هم قرار دارند که آبشار اصلی پرآب‌تر بوده و در سمت راست قرار دارد. این دو آبشار با یک تپه از هم جدا شده‌اند که پای هرکدامشان بایستید آن یکی قابل مشاهده نخواهد بود.

آبشار خور در فصل زمستان حدود اوایل بهمن ماه شروع به یخ زدن می‌کند و تا پایان زمستان محلی مناسب برای یخنوردی است. ارتفاع قندیل‌های یخ این آبشار حدودا ۴۰ متر می‌باشد که که از پهنای مناسبی نیز برخوردار است. یک کارگاه آماده در قسمت بالای سمت چپ آبشار وجود دارد، که ممکن است بعضی اوقات در زیر بلورهای یخ پنهان شود.

با توجه به داشتن آب و هوای کوهستانی جانورانی مانند قوچ می‌ش، کل، بز، گرگ، شغال، روباه و پلنگ معروف آسیایی و پرندگانی از نوع کبک، مرغ کوهی، عقاب، شاهین، جغد، قناری، بلبل، شانه بسر و دارکوب و غیره یافت می‌شود.

دسترسی به این روستا از جاده کرج – چالوس است. حدود کیلومتر ۲۰ جاده کرج – چالوس و قبل از تاسیسات سد کرج (امیرکبیر)، تابلوی خوزنکلا در سمت راست دیده می‌شود که پس از ورود به این جاده به یک دوراهی برمیخورید. مسیر سمت راست را انتخاب کنید و جاده آسفالته پیچ در پیچ کوهستانی را حدود ۱۰ کیلومتر برانید تا به روستای خور برسید.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.1 از 5 (از مجموع 3 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز اقامتي به این محل :

نزدیک ترین مراکز تفريحي به این محل :

نزدیک ترین مراکز خريد به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی