آبشار بندگاه
گزارش خطا

آبشار بندگاه

  • به روز رسانی : ۱۹/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 796
  • ایران Iran - استان مازندران - ساری
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده ساری به دامغان، بعد از کیاسر، قبل از خروجی جاده شهمیرزاد، خروجی میرافضل، روستای بالاده

جاهای دیدنی مازندران: آبشار بندگاه

 

یکی از روستاهایی که به خاطر ویژگیهای منحصر به فرد جغرافیایی، اقلیمی و فرهنگی از ظرفیت ها و جاذبه های طبیعی فراوانی برخوردار است و به عنوان منطقه نمونه گردشگری در استان مازندران معرفی شده، روستای بالاده در بخش چهاردانگه ساری است.

آبشار بندگاه در دامنه جنوب غربی قله شاه‌دژ و شمال غربی روستای بالاده و در داخل گَت دره (دره بزرگ) در منطقه ای صخره ای و ذغال سنگی واقع شده است. آبشار بندگاه در قسمتی عمیق و باریک قرار دارد و حدودا ۱۲ متر ارتفاع دارد که دیواره سنگی آن، مکانی مناسب و قابل دسترس برای صخره نوردی است.

در فصل بهار و با ذوب شدن برفهای دامنه شاه‌دژ ، آبشار بندگاه دارای آب زیادی میباشد. این آبشار از آنجاییکه دارای منظره زیبا و خوش آب و هواست محل مناسبی برای تفریح های خانوادگی است. در فصل بهار سراسر منطقه با گل های رنگارنگ وحشی و شکوفه های درختان آذین بندی می‌شود و عطر گل‌های بهاری مشام آدمی را می‌نوازد و چشم اندازی بدیع به وجود می آورد.

 

جاهای دیدنی مازندران آبشار بندگاه (۱)

 

در فصل تابستان نیز که هوای مازندران در اغلب مناطق دست کم به ۳۸ درجه سانتی‌گراد میرسد، در این منطقه گرمای هوا به ندرت به ۲۰ درجه میرسد.

در شمال روستای بالاده قله شاه‌دژ قرار دارد که در واقع سمبل و نماد این روستاست. دامنه های شاه‌دژ تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری پوشیده از جنگل است و در تاج قله، دیوار سنگی سفید و براقی در آفتاب پرنور کوهستان چون نگینی درخشان بر مخملی زمردین دیدگان را به خود معطوف می‌دارد. در بالای این قله، زمینی سرسبز و نیمه هموار با پوشش علفی حدود یک هزار مترمربع قرار دارد که نشانه ای از دژ و اماکن مسکونی کهن در آن به چشم می‌خورد؛ البته امروزه جز تکه های خشت و سنگ‌چین خرابه هایش چیزی از آنها باقی نمانده است.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی