آبشار آب مراد
گزارش خطا

آبشار آب مراد

  • به روز رسانی : ۸/۱۱/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,037
  • ایران Iran - استان مازندران - آمل
  • نوع : جاهای دیدنی مناظر طبیعی
  • آدرس: مازندران، جاده هراز، قبل از رودهن، خروجی روستای لاسم

جاهای دیدنی مازندران: آبشار آب مراد لاسم

 

لاسم، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل در استان مازندران. آبشار آب مراد در روستا ییلاقی دشت لاسم قرار دارد که مجموعه هفت آبشارهای لاسم است و به آب مراد معروف میباشد.

آبشار آب مراد در میان این مجموعه آبشار اولین و بلندترین آنهاست که در پایین‌ ترین نقطه در شکاف دو صخره قرار دارد و منظره بسیار زیبایی را پدید آورده و به آسانی در دسترس میباشد. این آبشار در گذشته تفرجگاه شاهان قاجار از جمله ناصرالدین‌ شاه بوده است.

 

جاهای دیدنی مازندران آبشار آب مراد لاسم (۱)

 

در فصل بهار یخ و برف بالای آبشار آب میشوند. وجود پوشش گیاهی زیبا و تخته سنگ‌های صیقل داده شده که به وسیله آب و آبشارهای کوچک در مسیر رسیدن به آبشار اصلی و وجود قله دماوند این منطقه را به بهشتی حیرت‌ انگیز بدل کرده است. مردم روستا در این اعتقادند که هرکس حاجتی داشته باشد و به زیر آبشار برود به مرادش خواهد رسید.

VN:F [1.9.16_1159]
زیبایی و جذابیت
فاصله مناسب از شهر
مسیر دسترسی مناسب
ارزش بازدید
امتیاز: 3.8 از 5 (از مجموع 1 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • Ali.Aziminia

    Ali.Aziminia - 1395/3/25

    جاده هراز .. خروجی جاده لاسم . دقیقا قبل از رسیدن به روستای لاسم یه فرعی خاکی سمت چپه که تابلو نوشته پایین محله - جاده خاکی رو پایین میری تا برسی به استخر پرورش ماهی و دوراهی - سمت چپ میره داخل روستا و سمت راست به طرف آبشار - حدود ۱۰ دقیقه با ماشین داخل خاکی میرسی به یه ساختمون و سرویس بهداشتی . بعد از پارک ماشین باید حدود ۲۵ دقیقه پیاده روی تا آبشار که داخل اولین دره سمت چپ قرار داره - خرداد امسال اونجا بودم و آب آبشار فوق العاده سرد بود . طوریکه پاهام تقریبا بی حس شده بود .. منطقه قشنگیه و نسبتا بکر و خلوت .

یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی