بازار بروجرد
گزارش خطا

بازار بروجرد

  • به روز رسانی : ۱۱/۱۱/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,789
  • ایران Iran - استان لرستان - بروجرد
  • نوع : بازارهای سنتی و محلی
  • آدرس: لرستان، بروجرد، خیابان جعفری، راسته بازار بروجرد

بازارهای لرستان: بازار بروجرد

 

بزرگترین مرکز تجاری قدیم در شهرهای سنتی مثل بروجرد بازار آن شهر بوده است که در بروجرد به علت بزرگی و گستردگی آن مورد استفاده ی مردم شهرهای اطراف نیز قرار می گرفته است. مردم بروجرد در گویش شیرین خود به این بازار راسا می گویند که به معنای راسته است.

این بازار در قدیم و حتی هم اکنون نیز به عنوان یکی از مراکز تبادل کالاهای عشایر منطقه ی لرستان و همدان و… نیز به حساب می آید. قدمت ساختمان اصلی این بازار به زمان قاجار باز میگردد که به همراه مسجد سلطانی (امام خمینی) از دیدنی‌های مرکز شهر بروجرد به شمار می رود.

بازار بروجرد شامل سه قسمت اصلی می باشد، راسته بازارها، کاروانسراها و مراکز جانبی. بخش عمده بازار بروجرد را مثل همه ی بازار های سنتی ایران، راسته‌های مختلفی تشکیل می‌دهند که هر یک اختصاص به شغل و حرفه ای خاص دارند.

 

بازارهای لرستان بازار بروجرد (۲)

 

بزرگی این بازار سبب به وجود آمدن مشاغل مختلفی شده است که بیشتر شامل گیوه دوزی، کفش فروشی و کفاشی، جوراب بافی (ساخت رویه گیوه‌های قدیمی)، عمده فروشی مواد غذایی و مایحتاج خانه و نیز پشم فروشی است.

در این بازار علاوه بر راسته هایی که بر شمردیم، راسته ی مسگر ها نیز بسیار بزرگ و زیبا بود هاست که امروزه به دلیل تغییر در تقاضا ی مردم به مرکزی برای عرضه ی ظروف آلمینیومی صنعتی تبدیل شده است. زیبایی های بسیاری در ساختمان و مشاغل این بازار وجود دارد که یک بیننده ی مشتاق را می طلبد تا ابعاد مختلف ان را بررسی کند.

VN:F [1.9.16_1159]
کیفیت محصولات
قیمت محصولات
تنوع محصولات
جای پارک راحت
امتیاز: 0.0 از 5 (از مجموع 0 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیحات قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب پیشنهادی