خرما
گزارش خطا

خرما

VN:F [1.9.16_1159]

خرما

 

خرما یکی از محصولات کشاورزی استان هرمزگان است و اکثر کسانی که به این استان سفر می کنند خرما را به عنوان سوغات می برند. در استان هرمزگان انواع مختلفی از خرما وجود دارد. از جمله خرمای پیارم- شاهانی- مضافتی- خاصویی و کبکاب. هرکس بنا بر سلیقه از نوع خاصی از خرما بیشتر خوشش می آید.

هرمزگان سومین تولید کننده خرما در کشور یک میلیون تن خرما سالانه در کشور از ۲۲۴ هزار هکتار نخلستان برداشت می شود و ۱۰۴ هزار تن آن به ارزش ۱۳۹ میلیون دلار صادر می شود .با شروع شدن فصل گرما و به اصطلاح جنوبی ها خرماپزان در جنوب کشور ، برداشت خرما از نخلستان ها آغاز می شود . خرما از میوه های مهم مناطق گرمسیری است که در این فصل از سال ارقام مختلف آن به فراوانی در بازار یافت می شود.

این استان از جمله استان های کشور است که پنج ماه از سال را به برداشت انواع خرما سپری می کند . برداشت خرما در هرمزگان از تیر ماه با خرمای آل مهتری میناب آغاز شده است و آبان با پیارم حاجی آباد به پایان می رسد.

هرمزگانی ها از خرما رنگینک ، حلوا و شیرینی درست می کنند ؛ مردم این منطقه به همراه مصرف آبزیان از خرما استفاده می کنند زیرا غذاهای آبزیان سرد و طبع خرما گرم است . خرما به علت داشتن انواع مواد معدنی ، قند ، ویتامین های آ ، بی، سی ، ای و اسید آمینه از مغذی ترین مواد غذایی است که در بازسازی عضلات بدن و بهبود ناراحتی های سیستم گوارشی موثر است و به علت داشتن پتاسیم زیاد فشار خون را کنترل می کند . این میوه با داشتن آنتی اکسیدان ، سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد و از بروز سرطان جلوگیری می کند.

لیست محصولات

ردیف نام فروشگاه آدرس تلفن تماس محدوده قیمت

بدون نظر

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی