پیست اسکی پاپایی
گزارش خطا

پیست اسکی پاپایی

پیست اسکی پاپایی

 

یکی از بهترین تفریحات در فصل زمستان، اسکی است. پیست اسکی پاپایی زنجان در مسیر جاده زنجان به بیجار و به فاصله ۲۵ کیلومتری از زنجان قرار دارد.

اسکی در استان زنجان از قدمت بالای ۶۰ سال برخوردار است و هیات اسکی زنجان از سال ۱۳۴۶ شکل گرفته و هم اکنون نیز بیش از دو هزار ورزشکار زن و مرد به صورت سازمان یافته و زیر پوشش این هیات ورزشی قرار دارند. یست پاپایی به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع نسبتا بلند و وجود پیست در قسمت خلاف تابش خورشید، زمان یخبندان طولانیتری دارد، و به دلیل داشتن شیب نه چندان تند برای استفاده مردم عادی نیز مناسب است و از طرفی با استفاده از قسمت شرقی پیست می‌شود جهت استفاده مردم عادی و اسکی بازان مبتدی و آماتور از آن بهره برد.

از مشخصات این پیست میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛ طول پیست ۶۰۰ متر با شیب تند و کم‌نظیر ۳۵ درجه‌. ارتفاع از سطح دریا در بالاترین نقطه پیست به ۳ هزار متر میرسد. این پیست با وسعت ۸۰ هکتار تنها پیست اسکی استاندارد در استان زنجان است که ظرفیت پذیرش پنج هزار گردشگر را دارد.

در این پیست امکاناتی نظیر دستگاههای بالابر، ماشین برف کوب، بوفه، مدرسه اسکی به مساحت ۱۵ متر مربع و فعال در فصل زمستان با حضور ۲۰ مربی، رستوران، کافی شاپ و پارکینگ می‌باشد. در ضمن اگر اهل اسکی نباشید میتوانید در کنار پیست، تویوپ سواری و برف بازی کنید

در روزهای تعطیل زمستان جمعیت زیادی برای اسکی و تویوپ سواری به پاپایی میروند.

VN:F [1.9.16_1159]
قیمت
جای پارک راحت
امکانات و خدمات مناسب
امتیاز: 2.3 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نوع خدمات شرایط استفاده توضیحات قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب پیشنهادی