پیست اسکی فریدون‌ شهر
گزارش خطا

پیست اسکی فریدون‌ شهر

  • به روز رسانی : ۱۰/۱۱/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,419
  • ایران Iran - استان اصفهان - فریدونشهر
  • نوع : مراکز تفریحی
  • آدرس: اصفهان، 3کیلومتری فریدون‌شهر، جاده چقیورت (جاده پیست اسکی)، در دامنهٔ کوه تسیخه

مکان های تفریحی اصفهان: پیست اسکی فریدون‌ شهر

 

پیست اسکی فریدون‌ شهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و  ۳کیلومتری فریدون‌شهر و در دامنهٔ کوه تسیخه قرار گرفته و مرتفع‌ترین پیست اسکی ایران است. زمان بازدید از این پیست که در ارتفاعات موسوم به گردنه روستای چغیورت استقرار یافته است، از پاییز تا اواخر فروردین ماه می‌باشد.

پیست اسکی فریدون‌شهر تنها پیست اسکی استاندارد در استان اصفهان است که شیب تند و منحصر به فرد حدود ۳۵ درجه در میان ۲۲ پیست اسکی دیگر کشور دارد. ارتفاع پایهٔ پیست اسکی فریدون‌شهر از سطح دریا ۲٬۶۳۰ متر است و در بالاترین نقطه پیست به ۳٬۰۰۰ متر می‌رسد که با این مشخصات مرتفع‌ترین پیست اسکی فلات مرکزی ایران است. این پیست اسکی مجهز به برف‌کوب و سایر امکانات رفاهی و درمانی می‌باشد.

 

مکان های تفریحی اصفهان- پیست اسکی فریدون‌ شهر (۵)

 

امکانات پیست:

اقامتگاه ویژه ورزشکاران، سالن مجهز به سیستم گرمایش، تل‌اسکی، پیست آموزشی مجزا برای افراد مبتدی، پارکینگی به گنجایش یک هزار دستگاه خودرو و یک بالابر بشقابی که در زمانی حدود ۶ دقیقه به بالای پیست انتقال می‌دهد و ویژه اسکی بازان حرفه‌ای می‌باشد، از جمله امکانات پیست اسکی فریدون شهر می‌باشد، ز دیگر امکانات پیست اسکی فریدونشهر می‌توان به تله اسکی به طول ۹۷۶ متر، به بالابر تله اسکی، برف کوب، رستوران و کافی شاپ اشاره کرد و تجهیزاتی از جمله چوب اسکی و وسایل مربوط به این ورزش به صورت کرایه در اختیار علاقه مندان قرار می‌گیرد.

عبدالرضا اصلانی اظهار کرد: با وجود برف، اما به دلیل وجود تخته سنگ ها و بستر صخره ای در قسمتی از مسیر پیست اسکی که با ذوب شدن تدریجی برف و کاهش ضخامت و حجم زمستانی برف خود را نشان داده و مخاطرات احتمالی آن، تصمیم به تعطیلی پیست گرفته شد.

VN:F [1.9.16_1159]
قیمت
جای پارک راحت
امکانات و خدمات مناسب
امتیاز: 1.8 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نوع خدمات شرایط استفاده توضیحات قیمت

بدون نظر
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی