مجموعه تفریحی توچال
گزارش خطا

مجموعه تفریحی توچال

تفریح در تهران : مجموعه تفریحی توچال

 

مجموعه ورزشی-تفریحی تله کابین توچال از ارتفاع ۱۸۳۰ متری از سطح دریا در انتهای خیابان ولنجک آغاز شده و پس از عبور از جاده آسفالته در ارتفاع ۱۹۱۰ متری به ایستگاه اول تله کابین توچال متصل می‌شود. تله کابین توچال در انتهای خیابان ولنجک و در ۳ کیلومتری میدان تجریش در منطقه شمیرانات واقع شده است.

این تله‌کابین دارای سه خط اصلی و سه خط تله‌سی‌یژ و یک خط تله اسکی می‌باشد. روی هم رفته درازای سه خط اصلی تله کابین نزدیک به ۷۵۰۰ متر می‌باشد که در میان تله کابین‌های نصب شده در دنیا یکی از طولانی‌ترین خطوط تله کابین پیوسته به شمار می‌رود. سرعت حرکت کابین‌ها در مسیر تله کابین، ۴ متر بر ثانیه می‌باشد.

 

امکانات ورزشی توچال

اسکی

این مجموعه دارای ۳ پیست جداگانه به شرح زیر است:
پیست اسکی ایستگاه هفتم (قله)
این پیست که از پایین قله توچال (۳۸۵۰ متر) آغاز شده و در هتل (۳۵۵۰ متر) پایان می‌پذیرد، دارای یک دستگاه تله‌سـی‌یژ (دوپل مایر) و یک دستگاه تله‌اسکی است. درازای پیست ۱۲۰۰ متر است.

با توجه به بلندای پیست اسکی ایستگاه هفتم (بیش از ۳۵۰۰ متر از سطح دریا)، این پیست به همراه پیست اسکی سبلان در استان اردبیل، نخستین پیست‌های اسکی برفگیر کشور هستند که بیش از هشت ماه در سال قابل بهره‌برداری است. همچنین در این پیست هاف پایپ (Half Pipe) نیز به کار گرفته می‌شود.
پیست اسکی ایستگاه هفتم (دامنه غربی)
این پیست در دامنه غربی کوه توچال جای گرفته است. چشم‌اندازهای بی‌همتای کوه‌هـای پیرامونی نمای ویژه‌ای به این پیست بخشیده‌است. درازای پیسـت ۹۰۰ متـر است که بالاترین نقطه آن ۳۷۵۰ متر و پایین‌ترین نقطه آن هتل (۳۵۵۰ متر) است. همچنین در این پیست یک دستگاه تله‌سی‌یژ پوما به کار گرفته شده‌است.
پیست اسکی ایستگاه هفتم به پنجم
درازای این پیست نزدیک به ۵۵۰۰ متر است که بلندترین نقطه آن ۳۷۵۰ متر بوده و تا نقطه‌ای در ایستگاه پنجم در ۲۹۴۰ متری پایان می‌گیرد. شایان یادآوری است که این پیست به دلیل نوساز بودن از امکانات تله‌سی‌یژ یا تله‌اسکی بی‌بهره است.

باشگاه تنیس

این باشگاه که در مورخه ۱/۱۱/۸۱ تأسیس شده در ضلع جنوبی ایستگاه اول واقع شده و دارای ۵ زمین تنیس و مساحت کلی ۲۰۴۰ مترمربع می‌باشد. این باشگاه دارای امکاناتی نظیر کادر مربیان باسابقه، سالن تعویض لباس و سونای خشک و سرویس‌های بهداشتی به مساحت تقریبی ۱۶۰ متر مربع می‌باشد.

باشگاه تیر و کمان

این باشگاه در ضلع جنوب شرقی ایستگاه اول تله کابین به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع در تاریخ ۱۲/۹/۸۱ تأسیس شده و دارای امکاناتی نظیر محوطه چمن و هشت سیبل و کمان می‌باشد.

باشگاه بانجی جامپینگ و اسکیت

باشگاه بانجی توچال به عنوان اولین باشگاه بانجی جامپینگ ایران، دارای دایو سقوط آزاد به ارتفاع ۴۰ متر می‌باشد. این تفریح، فقط مخصوص آقایان زیر نود کیلوگرم، افرادی که بیماری قلبی ندارند و جراحی انجام نداده‌اند و بالای ۱۷ سال سن دارند؛ است. با هزینه هر نفر ۷۵ هزار تومان (در سال ۱۳۹۴)

ضمناً این باشگاه دارای یک پیست حرفه‌ای اسکیت و همچنین یک کافی شاپ می‌باشد.

باشگاه پینت بال

این باشگاه در مسیر ایستگاه اول و بین درب ورودی دوم و چشمه واقع شده و دارای قسمت‌هایی نظیر: زمین بازی، کافی شاپ، انبار سلاح و رختکن می‌باشد.

کوه‌نوردی و پیاده‌روی

مسیر پیاده روی به طول ۲۰۰۰ متر از پارکینگ شروع و به ایستگاه اول ختم می‌شود. مسیر کوه نوردی نیز از ایستگاه اول شروع و تا قله توچال ادامه می‌یابد. در این مسیر که به طول ۱۷/۳کیلومتر می‌باشد, در این مسیر امکاناتی نظیر رستوران و پناهگاه و دو ایستگاه امداد و نجات هلال احمر در مجموعه در نظر گرفته شده‌است.

 

ساعات و روزهای کاری پیست بین المللی و خطوط تله کابین توچال:

روزهای فعالیت
ساعات فعالیت(فروش بلیت تله کابین)
ساعت پایان کار تله کابین
توضیحات
شنبه ها
یکشنبه ها
سه شنبه ها
وچهارشنبه ها*
۰۸:۳۰ الی ۱۲:۰۰
۱۵:۰۰
این ساعات با توجه به تکمیل ظرفیت مراجعین استفاده کننده از خطوط تله کابین قابل افزایش است و پس از ساعت ۱۲:۰۰ همکاران ما در خطوط تله کابین توچال اقدام به تخلیه ایستگاهها و مسافرین به سمت ایستگاه اول ،مینمایند.
پنجشنبه ها
۰۶:۰۰ الی ۱۲:۰۰

 

۱۵:۰۰

 

این ساعات با توجه به تکمیل ظرفیت مراجعین استفاده کننده از خطوط تله کابین قابل افزایش است و پس از ساعت ۱۲:۰۰ همکاران ما در خطوط تله کابین توچال اقدام به تخلیه ایستگاهها و مسافرین به سمت ایستگاه اول ،مینمایند.
جمعه ها
۰۶:۰۰ الی ۱۲:۰۰
۱۶:۰۰
در این روز با توجه به درخواست مراجعین کلیه خطوط از ساعت ۰۷:۰۰ صبح آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد.

*خطوط تله کابین و پیست بین المللی اسکی توچال  در روز دوشنبه جهت تعمیرات هفتگی تعطیل می باشد.
VN:F [1.9.16_1159]
قیمت
جای پارک راحت
امکانات و خدمات مناسب
امتیاز: 2.8 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نوع خدمات شرایط استفاده توضیحات قیمت

بدون نظر

نزدیک ترین مراکز اقامتي به این محل :

نزدیک ترین مراکز تفريحي به این محل :

نزدیک ترین مراکز خريد به این محل :

نزدیک ترین جاذبه هاي گردشگري به این محل :
یا
انتخاب مکان مورد نظر :

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی