تهران تا لاله های واژگون
گزارش خطا

تهران تا لاله های واژگون

خاطرات خوش سفر تهران تا لاله های واژگون

 

سلام یک روز خوب بهاری از تهران به مقصد محلات جهت جشنواره گل در تاریخ نهم اردیبهشت ۹۵ پنجشنبه ساعت ۷ راه افتادیم.

از جاده تهران قم و سپس قم کاشان ادامه مسیر دادیم. اولین توقف در مشهد اردهال ساعت ۱۰:۲۵ بود (با مسافت طی شده ۲۷۹ کیلومتر) و ساعت ۱۱:۳۰ به نمایشگاه رسیدم (با کیلومتر ۳۴۸) و پس از نمایشگاه که مکانی متوسط نسبت به نمایشگاههای تهران , چمران کرج , گرماب (لاله) بود به اتمام رسید اولین بار بود که به محلات جشنواره آن می رفتیم یکمی تو ذوقم خورد.

با توجه به اینکه نمایشگاههای زیادی را دیده بودم یکم دلخور شدم چاره ای نبود باید از سفرمان لذت میبردیم پس نقشه دوم را اجرا کردم و از دهکده کاکتوس بازدید کردیم.

تنوع کاکتوس ها فوق العاده بود جه از نظر حجم و تنوع!

گفتیم تا اینجا آمدیم حیف است کباب گلپایگان را تست نکنیم. پس براه افتادیم. ساعت ۱۳:۳۰ (با کیلومتر ۴۳۷) به گلپایگان رسیدیم و از یک کبابی به نام تک هاشمی سه پرس گرفتیم منتهی چون خیلی خوشمزه بود ما دو نفر بودیم خیلی حال داد جای تک تک شما خالی تازه وقتی دوغ سنتی را به آن اضافه کنید هوش از سرتان میرود. منتهی کباب گلپایگان بسیار سبک است و لذت خاص خود را دارد.

معمولا تو سفرها وقتی به یک مسیر دور میریم حتما سعی می کنیم بیشترین مسیرهای گردشگری را هم ببینیم پس به نیت لاله های واژگون گلستانکوه خوانسار راه افتادیم به سمت خوانسار.

ساعت ورود ۱۵ (کیلومتر طی شده ۴۶۵ ) به چشمه سار خوانسار رسیدیم و استراحت کوتاهی کردیم و از آنجا به سمت گلستان کوه راه افتادیم ساعت ورود ۱۶و کیلومتر طی شده ۴۸۶ بود. از سر جاده تا محل پارکینگ حدود ۳ کیلومتر و ورودی ماشین پنج هزارتومان است.

شگفتی این لاله ها وصف ناپذیر است و در زمان مشخص میرویند. بسیار زیبا و خاطره  انگیز است پس از این تجربه بسیا زیبا به سوی گلپایگان رفتیم و مقداری لبنیات و نان محلی گرفتیم به سوی تهران حرکت کردیم و ساعت ۱۰:۳۰ با کیلومتر ۹۸۷ خاتمه یک مسافرت ۱۶ ساعته ست.

در ضمن به دلیل حجم بالای عکسها در ویرایش بعدی حتما جامع تر مینویسم چون این اولین خاطرات نویسی خلاصه ام میباشد . با آرزوی موفقیت

VN:F [1.9.16_1159]
مفید بودن اطلاعات
صحت اطلاعات
زیبایی تصاویر
نگارش ساده و گویا
حجم مناسب مطلب
امتیاز: 2.3 از 5 (از مجموع 2 رای داده شده)

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

  • شیما - 1395/3/3

    ای کاش همراه با عکس بود و این همه زیبایی وصف شده رو ما هم میدیدیم

مطالب مرتبط

مطالب پیشنهادی