پیرترین درختان دنیا
گزارش خطا

پیرترین درختان دنیا

  • به روز رسانی : ۱۸/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 2,692

پیرترین درختان دنیا

 

متوسلاه در نوادا امریکا

پیرترین درختان دنیا (۲)

متوسلاه، یک کاج ۴،۸۰۰ ساله، واقع در دره ی متوسلاه، نوادای آمریکا است. بله، این درخت رسما قدیمی ترین درخت دنیاست. یک درخت قدیمی تر از این به نام پرومتئوس وجود داشت که در سال ۱۹۶۴ توسط یک محقق و طی شرایط بحث برانگیز، بریده شد.

 

سرو ابرکوه در یزد

پیرترین درختان دنیا (۳)

سرو ابرکوه ۴،۰۰۰ ساله است و در ابرکوه استان یزد، ایران قرار دارد. این درخت که هم چنین “سرو زردتشتی” نام دارد، در قلب تمام ایرانیان جای به خصوصی دارد.

 

سرخدار لانگرنیو در ولز

پیرترین درختان دنیا (۴)

یکی دیگر از نمونه های زندگی باستان، درخت لانگرنیو ییو در ولز است. درختان سرخدار به تقارن و ارتفاع مشهورند، اما این درخت یک نمونه ی بسیار عجیب این گونه است.

 

الرکه در شیلی

پیرترین درختان دنیا (۵)

درخت دیگر که گفته می شود به دلیل باقی مانده های فسیلی، نزدیک ۳۵ میلیون سال سن داشته باشد، سرو پاتاگونیایی است که به نام الرکه نیز شناخته می شود. این درخت به قدری برای اهالی شیلی ارزشمند است که از ورقه های بریده از این درخت به جای پول استفاده می کردند.

 

سناتور در فلوریدای امریکا

پیرترین درختان دنیا (۶)

سن این سرو طاس که سناتور نام دارد و در فلوریدای آمریکا قرار دارد، ۳،۴۰۰ تا ۳،۵۰۰ سال تخمین رده می شود؛ حجم درخت در حدود ۱۴۴ متر مکعب تخمین زده شده و به این درخت مقام بزرگترین در نوع خود در آمریکا و هر گونه ی دیگر در حاشیه ی رود میسیسیپی را اعطا نمود.

 

پدر سالار در برزیل

پیرترین درختان دنیا (۷)

یکی دیگر از مقیمان آمریکای جنوبی “پاتریارکا د فلورستا” (Patriarca de Florestas) برزیل است. تصور می شود این درخت که یکی از بزرگترین درختان جنگل آتلانتیک است، حداقل ۳۰۰۰ ساله باشد، و به حتم قدیمی ترین درخت برگریز قاره است.

 

الیشون در تایوان

پیرترین درختان دنیا (۸)

جای تاسف است که درخت مقدس الیشون تایوان، که اعتقاد به ۳،۰۰۰ ساله بودنش است، در یکم ژوئیه ی ۱۹۹۷ به دلیل یک طوفان شدید، شکست. این درختان رشد آهسته ای اما عمر بسیار طولانی دارند که در نهایتا با قطر ساقه ی تا ۷ متر، به ۵۵ تا ۶۰ متر می رسند. این درخت به خصوص برای بودایی های محلی از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

 

بلوط قدیمی در سیسیل

پیرترین درختان دنیا (۹)

قدیمی ترین درخت بلوط دنیا (که به نام “درخت ۱۰۰ اسب” شناخته می شود)، را می توان در سن د آلفیو و در دامنه کوه اتنا (Etna) در سیسیل یافت می شود. بدون شک در نوع خود، این بزرگترین درختی است که روی زمین است، و احتمال می رود که بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ سال عمر داشته باشد.

 

ژنرال شرمن در کالیفرنیا

پیرترین درختان دنیا (۱۰)

یکی از جوان ترین درختان باستانی ، “ژنرال شرمن” نام دارد، که یک سکویای عظیم با ۸۳ متر طول  و محیط پایه ی تنه ۳۱ متر است. این درخت را می توان در پارک ملی سکویا یافت. حجم تنه ی این درخت در سال ۲۰۰۲ مقدار ۱۴۸۷ متر مکعب اندازه گیری شد و از نظر حجم چوب بزرگترین درخت دنیا شناخته شده است. عمر آن نیز بین ۲،۳۰۰ تا ۲،۷۰۰ سال تخمین زده شده است.

 

ژومون سوگی در ژاپن

پیرترین درختان دنیا (۱۱)

در نهایت به جوانترین گروه می سیم، با اینکه این امر را واقعا نمی توان مطرح کرد، چرا که مرکز تنه به قدری پوسیده است که نمی توان از آن یک تصویر واقعی تهیه کرد. درخت ژومونسوگی از یاکوشیمای ژاپن، می تواند به جوانی ۲،۱۷۰ سال و یا مسنی ۷،۲۰۰ سال (که آن را تبدیل به کهنسال ترین این مجموعه می سازد) باشد. مطمئنا زمان زیادی از تولد این درخت با دور ۴/۱۶ متر می گذرد.

 

اینها را نیز بخوانید:

زیباترین مرزهای جهان

پدیده ای به نام هتل کپسولی

راهکارهای حفظ امنیت در سفر

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

مطالب پیشنهادی