موزه مردگان
گزارش خطا

موزه مردگان

  • به روز رسانی : ۱۸/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 2,044

موزه مردگان یا کلیسای سدلک در جمهوری چک

در سراسر جهان کلیساها و موزه های مختلفی وجود دارند که جمجمه و اسکلت های انسان های قرن‌های گذشته که گاه در جنگ و نسل کشی جان خود را از دست داده اند و یا به مرگ طبیعی مرده و در گورستان های مقدس در کنار کلیساها دفن شده‌اند نگهداری و به نمایش درآمده‌اند.

کلیسای “سدلک”، کلیسای “سانتا ماریا”، کلیسای “کاپلا داس اوساس” و کلیسای “دومونت”مشهورترین کلیساهای اروپایی هستند که در و دیوار و سقف آنها مملو از استخوان های مردگان است و در این میان کلیسای سدلک مشهورترین آنها است.

کلیسای سدلک در جمهوری چک مکانی است که در آن از ۴۰ هزار استخوان کوچک و ۷۰ هزار استخوان کامل انسان برای تزئینات داخلی استفاده شده است.

گفته می شود این استخوان ها متعلق به انسان هایی است که در اواسط قرن ۱۴ قربانی طاعون و جنگ شدند. طبق اسناد به دست آمده فقط در سال ۱۳۱۸ طاعون باعث مرگ ۳۰ هزار نفر در این منطقه شده است؛ در سال ۱۴۰۰ راهبان کلیسای گوتیک در سدلک کلیسای کوچکی ساختند و تصمیم گرفتند از استخوان این مردگان که در دخمه های مجاور کلیساها نگهداری می شدند برای تزئینات آن استفاده کنند.

در این میان موزه هایی نیز در قرون بیستم و به دنبال نسل کشی های مختلف در سراسر جهان بوجود آمد که پس از کشف گورهای دسته جمعی برای یادآوری جنایت غیر انسانی تاسیس شد و استخوان های قربانیان در آن به معرض بازدید درآمد. موزه نسل کشی رواندا با بیش از ۴۵ هزار اسکلت متعلق به نسل‌کشی سال ۱۹۹۴ در گوردخمه کلیسای کاتولیک “نیاماتای” روندا از مشهورترین آنها در جهان به شمار می‌رود.

 

موزه مردگان (11)

 

موزه مردگان (10)

 

موزه مردگان (9)

 

موزه مردگان (8)

 

موزه مردگان (7)

 

موزه مردگان (6)

 

موزه مردگان (5)

 

موزه مردگان (4)

 

موزه مردگان (3)

 

موزه مردگان (2)

 

موزه مردگان (1)

 

منبع: فیسبوک همسفر

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

مطالب پیشنهادی