مراسم سال نو میلادی ۲۰۱۵
گزارش خطا

مراسم سال نو میلادی ۲۰۱۵

  • به روز رسانی : ۱۸/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,200

مراسم سال نو میلادی ۲۰۱۵

 

 

جهان به سال جدید میلادی خوشامد گفت.

سیدنی همانند هر سال جزو اولین‌هایی بود که با آتش‌بازی چشمگیر به استقبال سال ۲۰۱۵ رفت. مردم جزیره ساموآ نخستین و جزایر هاوایی آخرین افراد کره زمین بودند که سال جدید را جشن گرفتند.

مراسم سال نو میلادی ۱

۱۰ ساعت پیش از آنکه مردم در آلمان سال جدید میلادی را جشن بگیرند، بیش از یک میلیون نفر در بندر شهر سیدنی شاهد آتش‌بازی گسترده‌ای بودند که به مناسبت فرا رسیدن سال ۲۰۱۵ ترتیب داده شده بود. مراسم خیره‌کننده آتش‌بازی سال نو طبق رسم معمول هر ساله، در پل بندرگاه این شهر برگزار شد.

مقامات سیدنی نزدیک به پنج میلیون یورو برای این مراسم هزینه کردند. در آتش‌بازی‌های امسال یاد قربانیان حادثه گروگان‌گیری اخیر سیدنی نیز گرامی داشته شد.

در این میان ۳ هزار نیروی اضافی پلیس نیز برای تأمین امنیت شهر به هنگام تحویل سال به خدمت گرفته شدند.

دو ساعت پیش از سیدنی، سال جدید در نیوزلند تحویل شد. علی‌رغم هوای بارانی در این کشور، هزاران نفر از مردم در سواحل جمع شده و به آتش‌بازی خیره‌کننده به مناسبت فرا رسیدن سال جدید خیره شدند. مراسم جشن سال نو در نیوزلند همراه با برپایی کنسرت‌های متنوع بود.

مالزی در غم قربانیان

اما نخستین کسانی که آمدن سال ۲۰۱۵ را پیش از دیگران بر کره زمین جشن گرفتند، ساکنان جزایر ساموآ و لاین بودند. سال جدید میلادی روز چهارشنبه (۳۱ دسامبر) در ساعت ۱۱ به وقت اروپای مرکزی در این مناطق تحویل شد.

مراسم سال نو میلادی ۲

 

 

تحویل سال نو در کره جنوبی

در مالزی مراسم رسمی تحویل سال جدید به دلیل وضعیت فوق‌العاده‌ای که این کشور اکنون در آن به سر می‌برد، لغو شد. مقامات مالزی اعلام کردند، به دلیل سوانح هوایی از جمله مفقود شدن یک هواپیمای مسافربری و نیز وقوع سیل در شرق این کشور امسال برخلاف سال‌های گذشته مراسم جشن و پایکوبی تحویل سال جدید برگزار نخواهد شد.

قرار است هزینه‌های برپایی مراسم برای کمک به آوارگان سیل هزینه شود.
مراسم سال نو میلادی ۳

 

 

فرستادن بادکنک به هوا به هنگام تحویل سال در توکیو

چین، ژاپن و کره جنوبی نیز به سال ۲۰۱۵ خوشامد گفتند. اما خیره‌کننده‌ترین تصاویر متعلق به مراسم تحویل سال از آن هنگ‌کنگ بود. آتش‌بازی‌ها در هنگ‌کنگ در بندر ویکتوریا با منظره چرخ‌ و فلک ۶۰ متری در پیش‌زمینه برگزار شدند.

شهر برلین، پایتخت آلمان، مطابق رسم هر ساله با مراسمی چشم‌نواز همراه با موسیقی و آتش‌بازی در برابر دروازه معروف براندنبورگ به استقبال سال ۲۰۱۵ رفت. در این مراسم صدها هزار نفر از جمله گردشگرانی که به برلین سفر کرده‌اند، شرکت داشتند.

استقبال زودهنگام از سال نو

در این بین مردم روستایی کوچک در اسپانیا در حرکتی منحصر به فرد ساعت ۱۲ ظهر آخرین روز سال را برای خود به عنوان زمان تحویل سال جدید انتخاب کردند. آنها البته دلیل موجهی برای این کار خود داشتند.

مراسم سال نو میلادی ۴

 

مراسم سال نو در پکن

در این روستا که “بییار د کرنخا” نام دارد، تنها ۵۰ نفر زندگی می‌کنند که متوسط سن آنان نیز ۷۵ سال است. به گفته شهردار این روستا، به هنگام نیمه‌شب که سال تحویل می‌شود، ساکنان روستا همگی در خواب شیرین فرو رفته‌اند و کهولت سن نیز دیگر به آنان اجازه پایکوبی در نیمه‌شب را نمی‌دهد.

آخرین سرزمینی که سال ۲۰۱۵ در آن تحویل شد، جزایر هاوایی بود. روز پنج‌شنبه (۱ ژانویه) در ساعت ۱۱ ظهر به وقت اروپای مرکزی ساکنان هاوایی سرانجام این امکان را داشتند که سال نو را به یکدیگر تبریک بگویند.

 

مراسم سال نو میلادی (۹) مراسم سال نو میلادی (۸) مراسم سال نو میلادی (۱۳) مراسم سال نو میلادی (۱۲) مراسم سال نو میلادی (۱۱) مراسم سال نو میلادی (۱۰) مراسم سال نو میلادی (۵) مراسم سال نو میلادی (۶) مراسم سال نو میلادی (۷) مراسم سال نو میلادی (۴) مراسم سال نو میلادی (۳) مراسم سال نو میلادی (۲) مراسم سال نو میلادی (۱)

منبع: dw.de

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

مطالب پیشنهادی