رکورد آتش بازی سال نو میلادی در دبی
گزارش خطا

رکورد آتش بازی سال نو میلادی در دبی

  • به روز رسانی : ۱۸/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,621

رکورد آتش بازی سال نو میلادی در دبی

 

دبی با حضور دو میلیون نفر جشن سال ۲۰۱۴ را به شکل بی نظیری برگزار کرد . در این مراسم، عظیم ترین آتش بازی در طول تاریخ جهان از فراز برج خلیفه، برج العرب و سراسر جزیره نخل، آسمان را به روز روشن تبدیل کرد. از ظهر روز سه شنبه، آخرین روز سال ۲۰۱۳، مردم شهر دبی به برج خلیفه رفتند تا برای تماشای آتش بازی نیمه شب آخر سال جا بگیرند.هزاران نفر در اطراف دریاچه “دبی مول” جمع شدند تا بزرگترین آتش بازی جهان را تماشا کنند، مراسمی که دبی خود را از مدتها پیش برای آن آماده کرده و قرار بود در کتاب گینس به ثبت برسد.در شب پایان سال، دبی با ۵۰۰ هزار فشفشه و مواد محترقه در ۴۰۰ مکان مختلف به استقبال سال نو میلادی رفت، و رکود قبلی که از آن کویت و با ۷۷۲۸۲ است را شکست.

شب سال نو در سراسر ساحل دبی آتش بازی برپا شد. از هتل آتلانتیس در دل آبهای خلیج، تا برج خلیفه، بلندترین بنای جهان. هزاران گردشگر از سراسر جهان برای تماشای این مراسم به این شهر آمدند.این گردشگران به همراه شهروندان اماراتی، در ساعت دوازده شب پایان سال، ده ثانیه آخر سال ۲۰۱۳ را با صدای بلند شمردند، و سال را به ۲۰۱۴ تحویل دادند.

برای این آتش بازی ۱۰ ماه برنامه ریزی شده بود که ۲۰۰ تکنسین شرکت آمریکایی با ۵۰۰۰ ساعت کار  حدود ۹۴ کیلومتر خط ساحلی را با طلوع مصنوعی به ارتفاع ۱ کیلومتر با دقت میلی ثانیه برای شش دقیقه روشن کنند . دبی  در سال نو پیشرفتها و دستاوردهای خود به عنوان یک شهر مدرن را جشن گرفت و به نمایش گذاشت.

 

 

 

 

منبع: safardoostan.ir

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

مطالب پیشنهادی