راهنمای سفر به آتن
گزارش خطا

راهنمای سفر به آتن

  • به روز رسانی : ۱۸/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,154

راهنمای سفر به آتن

 

هنگام شنیدن کلمه آتن، اولین واژه ای که به ذهنتان خطور می کند، چیست؟ درست حدس زدید، آکروپلیس.

گرچه آکروپلیس از لحاظ شهرت در راس دیدنی های آتن قرار دارد، اما به هیچ وجه نباید از دیگر جاذبه های آن غافل شد.

اخیرا پایتخت یونان توسط سایت تریپ ادوایزر به عنوان یکی از پرطرفدارترین مکان های گردشگری جهان برای سال ۲۰۱۵ انتخاب شده است. به هر روی، بد نیست قبل از مسافرت به جزایر دریای اژه کمی راجع به شهر پویا و چندوجهی آتن اطلاعات کسب کنید.

انجام کارهای زیر در آتن به هر مسافری پیشنهاد می شود، چرا که در عین باحال بودن، اقتصادی و در مواردی رایگان هستند.

1

  1. با تور مجانی موزه های شهر به طور مفصل آتن گردی کنید.

یکی از ویژگی های اصلی شهر آتن برخورداریِ آن از موزه های بی شمار است، به طوری که اگر به هر گوشه ای از شهر سنگی پرتاب کنید، ممکن است به درب یک موزه یا مرکز باستان شناسی و… برخورد کند.

 

2

  1. به مغازه هایی که واحد اندازه گیری شان صرفا کیلو است (Kilo Shop) سری بزنید.

گفته می شود مبنای پرداخت بر اساس وزن اولین بار در فرانسه استفاده شد، از آنجا به آتن را یافته و مورد استقبال قرار گرفت. در چنین مغازه هایی هر آنچه که به مشتری فروخته می شود، از لباس گرفته تا ابزار مختلف بر اساس وزن قیمت گذاری می شوند. خدا را چه دیده اید، شاید با دو یا سه دلار بتوانید برای خود گنجینه های یونانی اندوخته کنید.

 

3

  1. از برنامه کلایو میوز (Clio Muse) استفاده کنید.

اپلیکیشنی جالب برای گوشی های هوشمند که با آن می توان به طور رایگان راجع به مکان های مختلف اطلاعات دقیق کسب کرد. این برنامه روایات و داستان های واقعی مرتبط با آثار باستانی را همانند یک تور آموزشی در اختیار کاربران قرار می دهد.

 

4

  1. از باغ لیسیوم ارسطو دیدن کنید.

نام ارسطو برای همه آشنا است. وی به واسطه کارهای مهمش شهرت یافته است. یکی از معروف ترین کارهای او ارائه توضیحی (هرچند کاملا اشتباه) در خصوص منظومه شمسی بوده و همچنین مدرسه فلسفه ارسطو نیز از شهرت فراوانی برخوردار است. شما می توانید از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب از باغ لیسیوم ارسطو که اخیرا در دسترس عموم قرار گرفته بازدید کنید، آثار باستانی یونان را از نزدیک لمس کنید و حتی در محوطه آن پیک نیک بزنید. البته جهت احترام به جو فلسفی حاکم در آن سعی کنید جدیّت را چاشنی کارها و سخنانتان کنید.

 

5

  1. در پارک آنتونیس تریتسیس (Antonis Tritsis) احساس شاه بودن کنید.

چهل سالی است که در یونان شاه یا ملکه ای دیده نمی شود، اما کماکان آثار شاهنشاهی در برخی از مکان های آن نظیر پارک ملکه یا همان آنتونیس تریتسیس به چشم می خورد. گفتنی است بابت ورود به آن لازم نیست هیچ مبلغی بپردازید.

 

6

  1. بهترین رستوران چینی در آتن

همه گردشگران با خوراک سولاکی یونان آشنا هستند، اما کمتر مسافری راجع به غذاهای چینی رستوران مایکرولی (MicrouLee) چیزی شنیده است. این رستوران مکانی برای سرو غذا ندارد و از جمله خوراک های بی نظیر آن می توان به رشته، میگو و کراکر برشمرد. اگر هنگام ناهار به آنجا بروید احتمالا باید پشت صف طولانی در انتظار بمانید، چرا که خود اهالی شهر در این زمان از روز به آنجا هجوم می آورند.

 

7

  1. در سایت ForFree کنسرت ها و جشنواره های رایگان را جستجو کنید.

اصلا مهم نیست که چه زمانی به آتن مسافرت می کنید. این شهر رویایی همیشه کنسرت یا جشنواره ای برای سورپرایز کردن شما مخفی نگه داشته است. جهت کسب اطلاع از زمانبندی این برنامه های مفرح فرهنگی می توانید به سایت http://www.forfree.gr/en مراجعه کنید.

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

مطالب پیشنهادی