بهترین بانجی جامپینگ های دنیا
گزارش خطا

بهترین بانجی جامپینگ های دنیا

  • به روز رسانی : ۱۸/۱۰/۱۳۹۴
  • تعداد بازدید : 1,458

بهترین بانجی جامپینگ های دنیا

 

در میان بازار داغ بازی های مهیج و ماجراجویانه ی امروزی, می توان به بانجی جامپینگ یا همان (پرش با طناب از ارتفاع) اشاره کرد.

این ورزش برای اولین بار توسط اِی جی هَکت (AJ Hackett) و هنری وَن آچ (Henry Van Asch) در سال ۱۹۸۸ به دنیای ریسک و هیجان در شهر کوئینزتاون (Queen’stown) در نیوزیلند وارد شد.

1

ارتفاع اولیه ی بانجی جامپینگ تنها ۱۳۳ متر بود که با کمی فکر می گوئیم: آیا این ماجراجویی محسوب می شود؟؟؟ با گذشت ۲۷ سال از این واقعه, بانجی جامپینگ به قرص اعتیادآور عاشقان هیجان و خطر, تبدیل شده است. دیگر از ارتفاع ۱۳۳ متری خبری نیست بلکه سقوط از ارتفاع ۷۰۰ پایی یا ۲۱۳ متری  بر رودخانه های خروشان, لابلای دره های تنگ و باریک و یا سقوط از بالای پل های معلق شکننده, لرزه بر چهار ستون آدم می افتد.

با هم برویم و سری بزنیم به ترسناک ترین نقاط بانجی دنیا:

پل آبشار ویکتوریا در زامبیا/ زیمباوبه

پل ابشار ویکتوریا

شاید لحظاتی مثل سلفی در فاصله ی این دو کشور را تجربه کرده باشید, اما بانجی جامپینگ چطور؟ ماجراجویان از پل آبشار ویکتوریا در مرز دو کشور زامبیا و زیمباوبه بر فراز آبشار ویکتوریا در ارتفاع ۱۱۰ متری می پرند و در زیر پای خود رودخانه ی زامبزی (Zambezi) پر از کروکودیل را خواهند دید. واقعا تصور چنین صحنه ای آدمی را قبضه روح می کند.


 

دره ی اَکشن در کاسکو, پرو

action valley

آنچه که هیجان و در عین حال ریسک این بانجی جامپینگ را بیش از پیش می کند, عدم وجود وسایل ایمنی کافی برای پرش مناسب است و در حالی که بین دره ای در کوه های آند پرو و قله ی مرتفع ۴۰۰ پایی معلق هستید, خود را در یک قدمی مرگ خواهید دید.


 

نِویس های وایر بانجی (Nevis Highwire Bungy) در کوئینزتاون, نیوزیلند

هایوایر

نسل اولیه ی بانجی جامپینگ در این دره ی خوفناک به حیاط خود ادامه می دهد. قبل از سقوطی فراموش نشدنی, در تله کابین منتتظر می مانید و سپس در میان دیواره های سخت و خشن دره معلق می شوید.


 

رودخانه ی بات کاسی در تاتوپانی, نپال

باهات کاسی

اگر نظر یک ماجراجو را بپرسیم, قطعا با جواب ” این دیگه آآآآآآآآخرشه” روبرو خواهیم شد. ایستگاه آن در ارتفاع ۱۵۹ متری از زمین قرار گرفته است و لحظاتی سخت و نفس گیر را پیش روی شما قرار می دهد. خیلی مهیج است, نه ؟ به غیر از بانجی جامپینگ, فعالیت های دیگری چون رفتینگ برای علاقمندان فراهم است و بعد از ساعاتی هیجان, می توانید در اقامتگاه آن حوالی به استراحت بپردازید.


 

یوروپابروک در اینسبروک, اتریش

یوروپابروک

این پل به معنای “پل اروپا” در ارتفاع ۱۹۱ متری از رودخانه ی سیل (Sill) در دره ی ویپ (Wipp) قرار دارد و با حضور در چنین مکانی, لذت پرش را تجربه می کنید, پرش از تفریحات آرامش بخش چون موزه ها و کلیساها به سوی هیجان و خطر.


 

پل بلوکرانس در سیتسیکاما, آفریقای جنوبی

بلوکرانس بریج

آیا آنقدر شجاع هستید که از این پل بسیار مرتفع که برای بانجی جامپینگ در نظر گرفته شده, بپرید. ارتفاع این پل ۲۱۵ متر از سطح زمین است.


 

پرش ۰۰۷ از سد وِرزاکا در تینکو, سوئیس

007

در پی نقش مختصری که جیمز باند در فیلم “Golden Eye” ایفا کرد, نام “پرش ۰۰۷″ بر این نقطه گذاشته شده است.


 

برج ماکائو در ماکائو

برج ماکائو

مرتفع ترین بانجی جامپینگ دنیا در بالای این برج ۲۳۲ متری اتفاق می افتد. اگر از جان خود دست شسته اید, بر فراز برجی بروید که حتی دیوار چین از آن قابل رویت است.

 

بیشتر بخوانید:

لیست محصولات

ردیف نام محصول نوع محصول توضیح قیمت

بدون نظر

مطالب پیشنهادی